SE k770i czy LG KP500?

Tak jak w temacie, który telefon z tych dwóch wybrać? SE K770i czy LG KP500 Cookie?

http://www.mgsm.pl/compare.xhtml Zajrzyj sobie na tą stronę tam porównasz dokładnie oba telefony

Ja wybieram SE

Ja też bym brał SE.

Mam oba telefony :stuck_out_tongue: Przez kilka miesięcy używałem SE. Super telefonik :slight_smile: poza tym, że nie nadąża za mną :stuck_out_tongue: to super. Najlepszy w nim jest aparat i prostota obsługi. Także polecam. Jedyny mankament w telefonach SE to zła jakość wykonania telefonów, ale dlatego taka cena …

A teraz mam też CIASTECZKO :slight_smile: bo umowa kończyła mi się i wziąłem. Super telefon ma podobny aparat jak se ale nie ma stabilizatora obrazu. Mimo to zdjęcia wychodzą bardzo ładnie i można z nimi cuda robić jak w photoshopie. Bardzo funkcjonalny fonik. Nie wiesza się i dobrze chodzi.

Jedynie smsy trzeba się nauczyć pisać :slight_smile:

Także zależy czego oczekujesz :stuck_out_tongue: Ja bym wziął LG bo lubię nowsze telefoniki, poza tym telefonów SE miałem za dużo i znudziły mi się - zawsze to samo w nich robią.

EDIT: chociaż zastanów się również nad Samsungiem s5230 Avila.

hmm…bo nic innego nie zasługuje na bycie tym czymś “najlepszym”? Aparat dobry, ale zoom’u przy rozdzielczości innej niż vga, nie zastosujesz, być może to mała wada, lecz w starszym k800i nie ma tego defektu. Dioda led w tym se, posłuży chyba najlepiej jako latarka, przy zdjęciach przeważnie prześwietla. Rozdzielczość nagrywanych filmików też jest śmiesznie niska, zważając na rozdzielczość samego ekraniku…

SE nie ma stabilizatora obrazu, bez przesady :slight_smile:

ja również.

SolelyRose*

Zrób zdjęcie LG’kiem z jadącego auta, to zobaczysz jak ci się rozmaże obraz. A w SE obraz będzie taki jak w chwili naciśnięcia spustu do robienia zdjęć. Nie znam się na aparatach ale moim zdaniem jest to stabilizator obrazu. Skoro w dużym ruchu zdjęcia robi tak wyraźnie jakbym stał w miejscu.

Jarod , Mówisz o funkcji AutoFocus. Naturalnie, że SE robi lepsze zdjęcia; jakby nie było jest to CS.

SolelyRose*

Może i tak :slight_smile: za bardzo nie znam się ale właśnie dzięki temu zdjęcia ładnie wychodzą.

Jak wyżej, zależy do czego potrzebujesz telefonu… Jeżeli chcesz lepszy aparat to SE K770i, a jeżeli mniej zależy Ci na aparacie to LG KP500.

Gdybym ja miał wybierać to bardziej bym ufał SE, ale ten LG wygląda zachęcająco :smiley:

Jarod , jak dokładniej wygląda sprawa pisania smsów w Cookie?

martin6077 , do wyboru masz kilka opcji:

  • zwykła klawiatura qwerty - jak masz małe palce to można zasuwać całkiem nieźle.

  • klawiatura numeryczna - czyli taki układ klawiszy jak w każdej komórce np SE. Tylko, że masz to na ekranie (praktycznie cały czas tak piszę, bo chyba najwygodniej i mało prawdopodobne, że wcisnę inną literkę.

  • I 3 ostatnie to: pismo ręczne-ekran (piszesz rysikiem po ekranie co chcesz a on próbuje przetworzyć to na literki), kolejne pismo ręczne-pole (tak samo jak poprzednio, tylko masz wyznaczone do tego jedno pole w kwadraciki chyba żeby precyzyjniej pisać. I od czasu do czasu pokazują się literki żeby wiadomo było jak pisać), ostatnia opcja ręcznego pisania to: podwójne pole pisma ręcznego (masz dwa pola do wpisywania literek rysikiem, praca idzie szybciej ale trzeba umieć pisać :D)

Tak więc, do wyboru troszkę opcji masz, jeszcze można ustawić jakieś opcję pisma ręcznego, w qwerty i numerycznej oczywiście jest słownik T9. Słownik ma dużo wyrazów, chociaż ciasteczko na początku musi się nauczyć tych częściej wybieranych.

Ogólnie pisać trzeba troszkę wolniej niż na zwykłym telefonie :slight_smile: jednak później można dojść do wprawy.

P.S jak chcesz to mogę ci podesłać jakieś foto.

Jarod , jeśli to nie problem to z chęcią bym zobaczył jak to mniej-więcej wygląda. Jeśli chodzi o pisanie rysikiem, jak telefon sobie radzi z przekształcaniem pisma na literki?

No i dodatkowe pytanie: jak tel radzi sobie z aplikacjami java? Np. Operą Minin?

Spoko niedługo podeślę jakieś linki. Pisanie rysikiem w ogóle mi nie wychodzi :D:D Nie wiem czy to zależy od charakteru pisma, bo moja dziewczyna jak pisze rysikiem np w swoim lg’ku to ładnie jej przekształca. Jak teraz z ciekawości spróbowałem to w miarę mi to wyszło ale jak się postarałem hehe.

Aplikacje ładnie chodzą. Instalujesz wszystko przez LG PC Suit. Opery co prawda nie instalowałem (jeszcze) ale myślę, że ładnie by śmigała. Bo inne aplikacje, gierki, gg (mobiDesk) chodzą.

A o Samsungu Avila myślałeś ?

EDIT: proszę bardzo foty klik - - - akurat sony robiłem

Jarod , dzięki za fotki :slight_smile:

Samsunga nie rozważałem głownie ze względów ekonomicznych :stuck_out_tongue:

A wracając do LG, jakie są jego główne wady i zalety twoim zdaniem?

Główna wada - może to że nie da się osobno ustawić głośności na dzwonek, a osobno na smsy. Także ja zawsze mam na maksa, bo w aucie, albo w mieście żebym słyszał, a w domu już to przeszkadza.

Kolejna wada to zła jakość zdjęć w słabym oświetleniu (znakomicie wychodzą na dworze :slight_smile: ).

Za tej klasy model nie powinienem liczyć na więcej ale mnie przydałby się internet bezprzewodowy bo w domu mam router. Ale jakoś się obejdzie.

Jeszcze jedna wada to to, że w zestawie nie ma karty pamięci :smiley: więc tylko to trzeba kupić :stuck_out_tongue: Ja np zabrałem bratu 1gb i mi wystarcza póki co.

Ostatnia mała wada (jak dla mnie) to bateria. Zależy jak kto używa telefonu, ale ja go używam baaaaardzo często więc co 2 dzień go ładuję. Ale tak miałem z każdym fonem z SE k770i też. Także jak na taki wyświetlacz to i tak dobrze trzyma.

Zalety ? To chyba wszystko inne. Fajna komórka, bajerancka. Duży przejrzysty wyświetlacz, można się nią troszkę pobawić.

Fajne widgety, 2 pulpity. Jeden właśnie z widgetami, drugi z numerami szybkiego wybierania. Również zaletą jest edycja zdjęć (prawie jak w photoshopie :D)

Dyktafon super nagrywa, kamerki jeszcze nie próbowałem. Dzwonić, dzwoni się dobrze. Lekki.

Co ja ci będę mówił :smiley: kupisz to będziesz zadowolony :stuck_out_tongue: tzn mam taką nadzieję. Bo naprawdę fajny - filmy, muzyka.

EDIT: byłbym zapomniał, super też jest to, że czyta pliki offica - word, exel jak adobe - pdf.

EDIT2: kolejna bajerancka rzecz, o której zapomniałem to tworzenie filmów z zrobionych zdjęć. Można zrobić takie pokazowe filmiki od super romantycznych po iście wystrzałowe. Mała rzecz a cieszy. A na koniec dodam to, że jest mega prosty w obsłudze. Łączenie z kompem - super proste LG PC Suite przejrzysty i intuicyjny. Menu w telefonie również.

No cóż, dzięki za wszystko, zobaczę co z tego będzie :slight_smile:

pozdro

No najlepiej jak będziesz miał możliwość obejrzenia go, to najpierw pobaw się nim i zobacz czy Ci pasuje. Ja tam cały czas go używam i jak do tej pory nie zawiódł mnie :slight_smile:

Pozdrowionka