SE K800i - sposob na "zacinanie" sie joysticka

Witam. Posiadam jeszcze SE K800i, ktory musi mi jeszcze wytrzymac miesiac, a problem mam taki, ze strasznieeeee joy mi sie tnie, moge nim zrobic tylko ruch w prawo, dol-lewo-gora juz nie odpowiada. Czy zna ktos sposob zeby to jakos naprawic? Najlepiej jakis domowy sposob, a nie serwis bo zamierzam zmienic tel, ale tak za okolo miesiaca, a na tym to juz nie ogarniam : / Probowalem wyczyscic przy joy’u patyczkiem do uszu brud, ktory nagromadzil sie w srodku, teraz jak nawet wyczyscze to juz nic nie pomaga.

Jak ja miałem SE K800i to go całego rozbierałem i czyściłem sprężonym powietrzem i spirytusem po tych zabiegach śmigał cały rok :wink:

Po menu można się też poruszać przyciskami numerycznym.

BTW. skąd ci przyszło do głowy żeby gmerać w nim patyczkami ? Elektronikę czyści się tylko i WYŁĄCZNIE sprężonym powietrzem, spirytusem albo specjalistycznymi środkami. Gmerając patyczkiem mogłeś coś uszkodzić no a w takim przypadku to wiadomo gdzie można wrzucić telefon.

Wiem wiem, wlasnie na klawisze numeryczne sie przerzucilem :slight_smile:

Ehh zle zrozumiales, na zdjeciu zaznaczylem:

h7q4q.jpg

tam gdzie jest na czerwono zaznaczone, to w okol joya tylko ten brod co byl w srodku lekko patyczkiem zbieralem i to byl koniec zabiegu. Na sile nic nie robilem takze.

P.S. Poza tym nie mam he narzedzi zeby rozkrecic tel, bo to sa 4 srubki nie jak sie wyjmie baterie: na dole dwie gwiazdkowe i u gory dwie krzyzakowe. Mam w domu gwiazdkowe ale najmniejsza koncowka i tak jest za gruba, wiec specjalnie bym musial max cienkiego gwiazdkowego a te krzyzakowe to tez ciezko wykrecic : /

Nie ma sensu czyścić tej obudowy z joystica bo brud jest na samej kosteczce z joystickiem czyli trzeba rozebrać telefon ewentualnie jakoś ściągnąć ten prostokąt z joystica i wtedy czyścić.

Można też spróbować jakoś przedmuchać ten joystic sprężonym powietrzem bez ściągania obudowy.

Więc trzeba zakupić torxa do se K800i :slight_smile: Krzyżaki ja zwykłym nożem ostrym odkecilem:)

Komplet zwykly najgorszy ja kupilem za 8zl i mam go ponad rok;)

Wystarczy odkręcić 4 śrubki Wypiac klawiaturke i wswietlacz z plyty glównej tak aby bylo swobodne dojscie i psikać w niego

preparatem typu WD-40 (zdejmij wyswietlacz zeby go nie zalać) !!

Odstawic na 2-3 minutki i Joystick bd chodził jak nowy :slight_smile:

A tu masz torxy za 16zl

http://allegro.pl/wkretaki-torx-precyzyjne-komplet-12-sztuk-box-i1839337231.html

Ok poszukam w sklepie tego srubokretu. Udalo mi sie wlasnie przed chwila 3 srubki odkrecic :slight_smile: Narazie tak zostawie, a jak kupie srubokret to dalej zaczna naprawe :slight_smile:

No to co w koncu ma byc, wd-40 czy sprzezone powietrze?

P.S. mam w domu jakis wd-40, ale nie wiem czy to wd-40 jest dobre, czy sa jakies inne rodzaje, nie znam sie to sie pytam.

Mam: WD-40 Dual Action Smart Straw

A dokladniej ten:

Taki odpowiada?

Jakim WD-40? Dajcie spokój, pomyślcie. Przedmuchaj go powietrzem, spirytem i może akurat.

WD-40 :expressionless:

Kolego umyj go izopropanolem a nie WD 40.

Koledzy całe zycie zajmuje sie SE więć prosze was nie kłóćcie sie;)

Dmuchaj powietrzem i przestaw w nim blaszki wtedy joy do wmiany :smiley: Kolego Brawo za pomysł :slight_smile:

Tu kolege poprę :slight_smile: Ale problem tkwi w tym, iż izoprpanol nie wjedzie tam gdzie ma wejsc a WD ma te końcóweczke taka fajna;)

Do Kotleta tak to ten WD-40 tą rureczka należy spsikać z każdej stony joysitcka po troszku :slight_smile:

Ehh, ale lipa. Kupilem Thorx6 i sprzezone powietrze, troche go tam rozkrecilem (tez nie do konca, bo wolalem zrobic to przy pomocy filmiku z YT, a jak go rozkrecalem to nie mialem dostepu do neta ani kompa) no i go dmuchlem tym powietrzem, i na takie rokrecenie to nic to nie pomoglo : / Dalej sie tnie jak sie cial :frowning: Mozecie mi pokazac, np na jakims zdjeciu do jakiego etapu mam rozkrecic tel, i gdzie dokladnie psiknac tym WD-40? Tutaj bardziej tak dokladniej pytanie do Cipis’a :slight_smile:

Prosze;)

Pamiętaj klawiatura i wyświetlacz musza byc zdjete i oczywiscie bateria wyjeta :slight_smile:

Płyta główna może zostać w korpusie…

Jakby się rozlalo WD na plyte (99% prawdopodobne:D ) To wrzyj chusteczka i patyczkiem higienicznym ze szparek:)

81f0399021e5d68c494ab0e.png

Zrobilem tak jak Cipis Napiales, no i…nic nie pomoglo niestety :frowning: tnie sie nadal, faaaak…

No to inwest w Joystick :slight_smile:

W serwisie 30 zl razem z wymiata kosztuje:)

Nie wiem czy wymienie, bo przymierzam sie do kupna nowego tela, a ten i tak bedzie lezal gdzies w szafce. Bo he mi az wstyd byloby go sprzedac, tel byl kiedys max faaaajny, niestety tak mi sie styral, ze zrobil sie “zlomem” nie obrazajaz SE :slight_smile: Bo ten k800i to moj najlepszy tel jaki w zyciu mialem :slight_smile:

No to wrzuć do szafy i niech lezy:D

Szkoda tylko, ze nie powiedziales ze naprawa joya kosztuje 30 PLN, bo he za torx dalem 6 zl, a za sprzezone powietrze dalem 10 zl. a wic 16 zl, dolozylbym polowe i bym mial z glowy :stuck_out_tongue:

Apytales o wymiane?:smiley:

Nie Wiec o co kaman :stuck_out_tongue:

Kolego a ja mam izopropanol w spreju i tez ma taka koncoweczke:) i co?