Se k810i a aparat

(michal__82) #1

czesc mam pytanko po wymianie aparatu telefon go nie widzi

wyświetla tylko że inna aplikacja jest uruchomiona i żeby ją zamknąć i ponownie uruchomić aparat

co może być tego przyczyną nie wiem wada aparatu?

pozdrawiam

(Dolcegabbanazabrze) #2

Soft albo uszkodzona kamera. Stawiam na uszkodzoną kamerkę :slight_smile: Ostatecznie są na PCB elementy odpowiedzialne za pracę kamery jednak, że one się uszkodziły to jednak malo prawdopodobne. Podmień kamerkę. Jak działa na testach serwisowych SE?

(Bartosz Smalec) #3

Dzieje się tak bardzo często po ingerencji w oprogramowanie telefonu lub jego elektronikę. Wgraj od nowa sterowniki aparatu i powinno być wszystko ok. No chyba, że źle coś zostało zmontowane albo części nie są odpowiednie. Kto i gdzie wymieniał Ci aparat?

(michal__82) #4

sam sobie wymieniałem i aparat jest od tego tel. poskładałem dobrze bo sobie a oprogramowaniu nie grzebałem więc co proponujesz ?

pozdrawiam

(eyeti) #5

Najprawdopodobniej przy składaniu telefonu coś popsułeś :?

(michal__82) #6

Raczej nie popsółem bo siedzę w tym już trochę czasu i nadal mam problem.

Ale dzięki

Posłucham kolegi i zamontuje inny może pomoże jak nie to trzeba będzie posiedzieć w oprogramowaniu tylko że nie mam serwisowego wie ktoś skad można je ściągnąś.

Pozdrawiam

se k810i

(Dolcegabbanazabrze) #7

Zacznij jednak od kamerki. Dobrze by też było tą aktualną sprawdzić na innym k750/d750 bo być może uszkodziłeś przypadkiem taśmę. Na koniec zostaw soft. To moja skromna opinia. Teoretycznie możesz spróbować najpierw "master reset" choć nie wierzę w skuteczność, optymalnym wyjściem była by tzw customizacja. Gdy wszystko zawiedzie - a jeśli trochę w tym siedzisz, jak piszesz - daj znać a podam Ci co i jakie elementy można przelutować na płycie.

(michal__82) #8

oki pożyjemy zobaczymy narazie czekam na nowy aparacik

i mam nadzieje że bedzie ok

może mi ktoś podać link do strony z oprogramowaniem

pozdrawiam i dzięki