SE k810i czy Nokia 6500 Slide?

Witam wszystkich. Mam pewien dylemat dotyczący zakupu telefonu. Chciałbym poznać wasze opinie na temat “co będzie lepsze SE k800i czy Nokia 6500 Slide” ?

Czego używałeś do tej pory i jakie masz oczekiwania wobec telefonu? Jeśli chodzi o trwałość telefonu, to o SE raczej trzeba bardziej dbać, bo łatwiej się rysują i ścierają niż Nokie. 6500 Slide ma niby metalowe części obudowy, więc powinna być trwalsza, ale jest to slider, więc istnieje ryzyko uszkodzenia taśmy, natomiast SE k810i to monolit, więc żadna taśma się nie uszkodzi. Aparaty niby podobne, ale SE zawsze miał lepszą jakość zdjęć niż Nokie - jeśli chodzi o multimedia, tutaj Nokia nadrabia wyjściem video, chociaż nie wiem, czy tak często się z tego korzysta. Z opisów wynika, że do Nokii możesz wsadzić kartę pamięci do 4GB, do SE 2GB. Bateria w SE powinna trzymać o dzień lub 2 dłużej, niż w Nokii.

Na początku spytałem, jakiego telefonu używałeś do tej pory, bo przyzwyczajenie to często druga natura - ja zaczynałem od Nokii i używałem różnych modeli przez kilka lat - potem próbowałem kilka razy zmienić markę, ale wracam zawsze do Nokii. Znam osoby, które nie zamienią SE lub Samsunga na nic innego.

Również zaczynałem od Nokii dokładnie była to Nokia 6510 (bardzo wytrzymała, no i ten Snake :smiley: nie jedną lekcję religii przy nim przesiedziałem) potem przerzuciłem się na Siemensa c60, a obecnie znów używam Nokii, tym razem to Nokia 5140i, całkiem fajna jeżeli użytkownik wymaga wytrzymałości, choć aż tak bardzo jak wynika z opisów wytrzymała nie jest.

Co do tego czego wymagam od telefonu. Patrząc na 6500 i k800i chodziło mi głównie o dość duży w miarę dobry wyświetlacz w połączeniu z jako taką wytrzymałością (no może nie tyle wytrzymałością co trwałością) obudowy klawiszy itp. Mi osobiście telefon musi się również z zewnątrz podobać więc to tez miało swój udział w wyborze tych dwóch modeli. Aparat to rzecz drugorzędna, ale dobrze by było jakby miał w miarę dobrą jakość. Podstawą jest cena, mam zamiar kupić używkę z salonu, a wydać mogę 400 zł przy czym dobrze by było jakbym nie wydał całości ( na tyle tylko pozwala mi stypendium). Nokia jest trochę nowsza niż SE ( chodzi mi o wprowadzenie na rynek) i ma chyba trochę lepszy wyświetlacz, ale za to właśnie to o czym wspomniałeś czyli taśma często ulega zniszczeniu, za to od użytkowników k800i słyszałem same dobre rzeczy. Nie lubię też zbyt częstego ładowania baterii.

Może mógłbyś polecić coś innego spełniającego te wymagania? Marka nie gra roli.

Przez 3 lata miałem se750i,od pół roku mam n6500. Jeśli chodzi o baterię-se,aparat-se,zwartą,wytrzymałą obudowę-se. Nokia ma tylko lepszy pc suite.Bardziej rozbudowany,dający większe możliwości w komunikacji danych między telefonem,a pc.No i większy wyświetlacz,ale to chyba wszystko.

kazali pozdrowić :wink:

Hm…trochę jak dla mnie przestarzałe te telefony co podałeś. Z tych 2 brałbym K800i, ale jeśli chciałbyś Nokie to wolałbym np. 5310 niż 6500 nawet właśnie z tego względu, że 6500 to slider, czyli jest tam więcej rzeczy do zepsucia.

Wybrałeś taki dziwny przedział cenowy, bo szukasz telefonu raczej mało wybajerowanego, a za te ok. 400zł to można by znaleźć Samsunga z dotykowym ekranem.

Może lepiej dorzucić “stówkę” i się wyposażyć trochę lepiej :wink:

Poczekaj do świąt, wtedy zapewne tego typu telefony potanieją i za te 400zł dorwiesz ciekawą sztukę.

Powodzenia :wink: