Se w200i - brak połączenia z komputerem przez usb

Witam,

Wczoraj stałem się posiadaczem komórki Sony Ericsson w200i, a więc zacząłem testowanie i wszystko jest niby okej… ale nadszedł czas na podłączenie komorki usb do komputera… i tu problem

Zacznę od początku - najpierw instalowanie tej aplikacji od SE z płyty dołączonej przy zakupie -> podłączenie kabla usb do komputera -> podłączenie kabla do komórki -> pojawia ją się 2 opcje

Tran. plików

Tryb telefonu

Wybieram “Tren. plików” daje synchronizacje w sofcie SE i nie łączy się… : /

Próbowałem już wkładać kabel do innych portów USB - klapa

Próbowałem zaznaczyć “Tryb telefonu” - klapa

Wreszczie próbowałem podłączyć telefon pod ubuntu - i tez klapa

Szukałem odpowiedzi w Internecie na ten problem, ale nie znalazłem zabardzo nic znaczącego…

Prosiłbym o pomoc ;/

a spróbuj na telefonie kolegi czy kogoś, jezeli tez nie da rady to kabelek jest wadliwy.

No właśnie teraz chwilowo nie mam jak tego sprawdzić… :confused:

Z drugiej strony ktos mi powiedział, że jesli pojawiają się te 2 opcje:

Transfer plików i Tryb telefonu to kabel jest dobry… Eh sam juz nic nie wiem z tego :?

Jak wybierzesz “tryb plików” to musisz poczekać aż system zainstaluje sterowniki do pamięci masowej

MarS , tylko że nic sie nie pojawia, nic się nie instaluje…

Podłączam kablem telefon, podłaczam do komputera, wybietam Transfer plików, gaśnie mi ekran, po tem logo Sony Ericsson, następnie pojawia się komunikat “Przygotowanie do transferu plików” i taka animacja komputera i komorki polaczone usb z komunikatem:

“Nie odłączaj kabla USB przed wyjściem z aplikacji na komputerze” I dalej nic :confused:

Myślę, że to problem z systemem a nie telefonem czy kablem

Czyli? Jakieś sugestie? Bo ja już jestem z tego kompletnie głupi…

Próbowałeś podłączyć telefon do innego gniazda USB lub innego komputera w celach testowych? Osobiście mam W300i i najmniejszego problemu z podłączeniem do dwóch laptopów. Wszystko ruszyło od strzału, więc skoro u Ciebie tak nie jest to widocznie masz namotane w systemie