SE Xperia ARC S - samo wyłączanie się

Mam nowy telefon, jakieś 1,5 miesiąca, i od początku walczę z jednym problemem. Napisałem problem do SE i odpisali bym spróbował ich programem “Sony Ericsson PC Companion 2.0” opcji “Napraw” jeśli niby nie poskutkuje mam się skontaktować z ich serwisami itd itp. Zrobiłem i nadal to samo, ale nadal mnie ciekawiło czy to nie wina jakieś aplikacji doinstalowanej. to przyszło mi na myśl użycie opcji w telefonie czyszczenia SD i przywracania do stanu fabrycznego, podziałało… nie na długo (choć dłużej niż z opcją napraw, wytrzymał 2 tyg.) Telefon w różnych momentach się wyłączał, w kurtce , w plecaku, nawet po przespanej nocy rano się budzę a on martwy. Sprawdzałem czy może sam ekran padł ale nie kompletnie się wyłączył i nie dało się go włączyć, wyjęcie i założenie baterii ponownie pomogło.

Pisze to bo hmmm z jednej strony choć mogę skorzystać z gwarancji to jednak wole jeśli ktoś zna problem sam go też przy waszej pomocy rozwiązać i nie czekać tygodniami kiedy oddadzą i czy w ogóle im się to uda naprawić.

Tak więc czekam na wasze odpowiedzi, z góry bardzo dziękuję.

Dodane 02.03.2012 (Pt) 23:19

A no i zapomniałem dodać skanowałem wew i zewn avastem tak na wszelki wypadek i clear czyściusio :frowning:

Zrób kopie wszystkich ważnych rzeczy i zaktualizuj oprogramowanie telefonu za pomocą tego PC Companion. Następnie wykonaj hard reset wchodząc w ustawienia -> prywatność -> przywrócenie ustawień fabrycznych. Jeśli to nie pomoże to jedynie serwis.

u mnie jest Ustawienia -> Ustawienia danych:

  1. Ustawienia fabryczne - Wymazuje wszystkie dane w telefonie

  2. Resetowanie ustawień - Resetuje telefon do oryginalnych ustawień bez usuwania danych użytkownika.

w razie czego włączę obie opcje

Choć raz tak zrobiłem i działało dłużej 2 tyg idealnie potem doinstalowałem aplikacje chyba to były dowcipy i się sypnął. Przypuszczam że to chyba dodatki sypią ten telefon.

Dodane 05.03.2012 (Pn) 14:33

Niestety nic nie pomogło. Pozostaje serwis

Miałem podobny problem z Xperia Arc, restartował się, najczęściej po rozmowie lub jak coś w nim robiłem i odkładałem, sprawdź od kiedy masz kartę sim, jeżeli jest starsza niż dwa lata to tu tkwi problem, dowiedziałem sie tego dzwoniąc do SE, operator wymienił kartę i już się nie restartuje.

Używając alkoholu o wysokiej czystości (izopropanol) oraz wacika do uszu wyczyść złącze baterii oraz styki. Z czasem mogą się zabrudzić i przez to restartuje się telefon, bo chwilowo zanika napięcie

Ambasador marki XPERIA