SE Xperia X1 - czy warto kupić?

Cześć. Mam obecnie N82. Chcę go sprzedać i zastanawiam się nad kupnem X1. Tylko pytanie czy warto? Wcześniej przed n82 miałem przez 3 tyg. Omnie i sprzedałem bo ten telefon kompletnie mi się nie podobał ze względu na zawieszanie i brak klawiatury i rysik na sznurku :smiley: X1 ma rysik w obudowie, klawiaturę qwerty więc pisanie esów na tym telefonie wydaje mi się, że będzie szybkie, a po dłuższym użytkowaniu porównywalne z pisaniem tak jak na klawiaturze PC.

Główne rzeczy jakie mnie jeszcze zastanawiają to:

  1. Ile trzyma bateria? Ma dużą pojemność, ale czy wytrzyma chociaz 2 dni? W omnii bateria byłą straszna, nie trzymała nawet 24h.

  2. Czytałem gdzieś, że Omnia czarna jest szybsza i panele się nie zacinają? Prawda?

  3. Jak jest z tą obudową? W testach pisze, że jest solidna i perfekcyjnie wykonana, a w niektórych opiniach przeczytałem, że po kilkunastu dniach zaczyna trzeszczeć i odpada sreberko.

  4. Jak jest z dźwiękiem w X1? Ile ma głośników? Czy jest głośny? Jak ma się głośność w porównaniu z N82? Mam nadzieje, że nie ma tak jak w Samsungach (Omnia), że jak ustawie dźwięk na głośny normalny to gdy ktoś dzwoni to jest narastający.

  5. Jak jest z aparatem? W sumie N82 ma o wiele lepszy aparat i ksenona dodatkowo, no ale coś za coś. Mam dobrą cyfrówkę, więc w tel myślę, że 3.2 by mi starczyło. Tylko pytanie czy robi dobre zdjęcia? Czytałem, że jeśli choć trochę się ktoś na zdjęciu ruszy to od razu jest zamazane. Z drugiej strony podoba mi się, że da się ustawić auto focus w dowolnym miejscu.

Jedyne co mnie jeszcze odpycha to brak DVB-H no i ksenona.

Co myślicie o tym telefonie?

xperia jest do kitu lepiej kup htc touch diamond pro

Zgadzam się z kolegą wyżej. Ten model to totalna klapa. Po kilkunastu dniach użytkowania robią się odpryski i pęka obudowa. HTC Touch Pro jest solidniejszy i na pewno będzie lepszym wyborem.

morze LG ku 990 :stuck_out_tongue:

SE Xperia X1 nieopłacalny cos im nie wyszlo a do tego ta cena :-o

proponuje HTC ale wybór należy do ciebie :slight_smile:

Nad tym Touch Pro też się zastanawiałem. Oglądałem dużo filmików na YT i sporo testów przeczytałem. Wydaje się lepszy od X1.

Czy na Touch Pro można grać w gry na landscape używając strzałek i innych klawiszy?

Jak z baterią w Touch Pro? Jest trochę mniejsza od tej w X1, czy wystarczy chociaż na 2 dni?

Który aparat robi lepsze zdjęcia?

SE X1 został wyprodukowany przez HTC :wink:

SE wkeiło tylko swoje logo :wink: przecież jakby oni go zrobili to ten fon byłby jeszcze gorszy niż jest w tej chwili :smiley:

Dozbieraj i kup HTC HD to jest maszyna! !!

Bateria ma 1500 mAh. Dużo więcej niż w Omni… A trzyma przy przeciętnym użytkowaniu maksymalnie cztery dni.

Czarna Omnia czy XPERIA w końcu? Słyszysz się w ogóle? Nie ma różnicy czy srebrna czy czarna! To tylko obudowa!

Obudowa jest solidna i prefekcyjnie wykonana. Nic nie trzeszczy, nic srebrnego nie odpada i nie pęka. Nie kładź z kluczami do kieszeni bo się klapka od baterii porysa, wierz mi, sam doświadczyłem, ale karastrofy nie ma, bo w serwisie gwarancyjnym nowa kosztuje 20 złotych.

Jeden głośnik z lewej strony na dole. Baaaaaaaaaardzo głośny i nie skrzeczy. Nie znalazłem możliwości włączenia narastającego sygnału dzwonka.

Aparat wystarczający. Po ustawieniu wszystkiego w opcjach na najwyższą jakość, nieskończoną ostrość i zmienieniu w rejestrze systemu w kluczu TaskManager na DWORD 12xxx (nie pamiętam co xxx było, jak spytasz to ci poszukam) jakość zdjęć w dzień wyśmienita, wieczorem trochę gorzej. Filmy wideo kręcę w jakości DVD 30 klatek na sekundę. W filmach moim zdaniem postarali się niesamowicie, chyba w żadnym Sony-m nie natknąłem się na tak dobrą jakość filmów.

Obecna w XPERII lampa błyskowa jest doskonała, nie wiem po co Ci ksenon na 3.2 Mpix…

Na inne posty aż się prosi, żeby odpowiedzieć, lecz po prostu jestem zdruzgotany odpowiedziami osób, które nawet nie dotknęły tego modelu, a co o nim wygadują za niestworzone rzeczy!

Jestem źródłem wiarygodnych informacji. XPERIĘ kupiłem w www.sonyericsson-sklep.pl 23 grudnia 2008 roku i wiem, co mówię.

Pozdrawiam i polecam!

Ok,dzięki CONSUMER za odpowiedź.

Napisz mi jeszcze czy ROM w wersji 1.02.931.3 jest dobry? Mam możliwość kupienia Xperii właśnie z takim Romem.

A dlaczego się martwisz o ROM. Przecież ROM należy i tak instalować w miarę pokazania się nowych aktualizacji (Microsoft przez Windows Update raczej nic nie zapodaje nam, więc nawet nie wiem po co tą opcję w Windows Mobile dali).

ROM 1.02.931.3 jest bardzo stabilny. Wszystko działa jak należy, choć można się przyczepić do długiego czasu uruchamiania się telefonu (nawet do 2-3 minut) i bardzo wolno działa na nim TouchFLO 3D.

Po kupieniu X1 polecam Ci zajrzeć w to miejsce http://centrumse.pl/forum/index.php?showtopic=64415 i ściągnąć nowy ROM.

Ja zakładałem ten temat i ROM jest sprawdzony. Wszystko działa o wiele wiele szybciej, niż na tym ROM-ie, który będziesz miał, jak kupisz telefon. TouchFLO 3D chodzi tak płynnie, jak na HTC Touch HD.

Dla ciekawości: nie napisałem tego na forum centrumse.pl, ale wersja ROM-u, którą przedstawiłem tam na forum ma numer wersji 1.03.931.10.

SE Xperia X1 był fajny… ale do czasu, gdy pojawił się na rynku, i wszyscy mogli zobaczyć jakie z niego “badziewie” :slight_smile: Są o wiele lepsze konstrukcje za mniejsze pieniądze.

Chcę kupić ta Xperię za w miarę przystępną cenę. Znalazłem dwie aukcje:

  1. aukcja 1

  2. aukcja 2

Telefon nie musi być nowy, może mieć ten miesiąc góra półtora byle nie był zniszczony. Na pierwszej aukcji jest w kolorze srebrnym (w sumie kolor też mi obojętny) z 6miesięczną gw serwisową no i z dużą ilością dodatków.

Ciekawi mnie ta druga aukcja. Nigdy nie ufam i nie kupuje i sprzedających z małą ilością komentarzy no ale cena kusi. W sumie to tak podaję tą aukcję dla wglądu innych użytkowników, bo w/g mnie coś tu “śmierdzi”. Możliwa tylko przedpłata na konto, 1200zł cena i to za pełny komplet. Tak z ciekawości zagadam na gadu z tym sprzedającym i zapytam się czy za pobraniem z możliwością sprawdzenia będzie dostępna wysyłka, jeśli będzie się upierał przy wpłacie na konto dam sobie po prostu spokój.

Gwarancja 6 miesięcy? Żartujesz sobie? To ja w życiu bym nie kupił! W sonyericsson-sklep.pl dałem za XPERIĘ 2500 złotych w dzień premiery i zaoferowali mi usługi serwisowe przez 2 lata!