SE Xperia X8 + GPS

Witam, kupiłem ostatnio SE Xperię X8, pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to było zablokowanie pobierania danych przez telefon. Korzystam tylko z Wi-fi, tylko męczy mnie jedno pytanie, czy jeśli włączę gps (aplikacja igo, więc mapy są na karcie) to telefon będzie korzystał tylko z satelity (czyli bez opłat) czy będzie ściągał też jakieś inne dane.

Wg mnie nie ma prawa pobierać, ale wolę się nie zdziwić przy płaceniu rachunku.

Ja używam sygic z mapami na karcie pamięci i spokojnie działa z wyłączonym przesyłem danych.

Tak, wiem, że działa :wink: u mnie też działa IGO. Ale podczas włączania GPS’u wyświetla się monit, że mogą zostać naliczone opłaty. Moje pytanie dotyczyło tego, czy sieć (w moim przypadku ERA) pobiera jakieś opłaty podczas korzystania z GPS’u? Czyli czy włączenie GPS’u nie jest jednoznaczne z pobieraniem danych z ERY, czy wystarczy wyłączyć transmisję danych?

Jeśli telefon posiada aGPS to poprostu w opcjach wyłącza opcje która powinna sie nazywać ‘wspomaganie gps’ albo coś takiego i wtedy będzie działał sam gps

Mam pytanie ktora wersja IGO dziala na Xperia X8 ? Podczas uruchamiania nawigacji mam do wyboru jezyk i na tym sie konczy cala zabawa bo ekran sie blokuje.Moze ktos pomoze rozwiazac ten problem.Dzieki.

Ja mam wersję IGO 2009 (8.4.2.124036) i działa bardzo dobrze.

błagam chcę mieć na moim se x8 talking tom cat jak mam go pobrać bo nie dałam rady i skąd? proszę o pomoc!!!pzdr głupek :slight_smile:

Witam mam zainstalowanego Gadającego Kota Tomka i co go uruchomię to mi kasa ucieka z kąta a jak mi się kasa skończyła to przyszedł mi SMS brak środków na koncie a aplikacja nadal działa normalnie czemu tak się dzieje można to jakoś zmienić żeby kasa nie uciekała ?? kolega ma iPhone i niego nigdy żadne opłaty nie były naliczane

Wyłącz transfer danych. Telefon będzie działał normalnie, będzie korzystał tylko z gps (a-gps będzie nieaktywny) i kasa nie będzie znikała z KONTA.

USTAWIENIA–> SIECI ZWYKŁE I BEZPRZEWODOWE–> SIECI KOMÓRKOWE–> TRANSFER DANYCH–> ODZNACZ “PTASZEK”

lucas__ , Witam,bardzo proszę o łopatologiczne wytłumaczenie jak zainstalować sygic na xperii x8.Pozdrawiam.

W telefonie xperia x8 znajdziecie w ustawieniach widżetu dostęp do transferu danych. Chodzi mi o to, że będzie opcja wyłącz i włącz (na ekranie telefonu). Nie będzie trzeba przejść w ustawienia itd. I jeżeli macie zakupione x8 to od razu z wyłączcie transfer danych. Mi się wydaje, że niektóre aplikację mogą pobierać wam kasę. Więc wyłączcie transfer danych. A ten program sygic można pobrać z marketu tylko gdy będziecie pobierać połączcie się z wifi bo normalnie zapłacicie kupę kasy. A co gps to, nie powinien pobierać żadnej kasy! :smiley: :smiley: :smiley:

seba666 , Witam zakupiłem niedawno Xperia X8 i nie wiem jak zainstalować nawigację gps( do jakiego katalogu wkleić ściągnięty program)

Witam.

Niedawno kupiłam SE Xperię X8. Mam jeszcze pewne problemy z obsługą i mam co do tego pytanie.

Jak zmniejszyć/powiększyć obraz podczas robienia zdjęć lub filmowania???

magda6696 ---------> Nie da się. X8 nie posiada zoomu w aparacie.

dzięki, pozdr;-)***