SE Yari nie włącza się, ciemny ekran

Tematem mojego posta jest uszkodzony Sony Ericsson Yari W tej chwili nie wiem co się z nim działo zanim trafił do mnie. Objawy są takie, że po wciśnięciu przycisku zasilania telefon się załącza, pojawia się logo a potem czarny ekran. Telefon pracuje ale nic się nie wyświetla na ekranie wyłączenie możliwe tylko po wyjęciu baterii. Chciałbym go reanimować we własnym zakresie. Czy da się jakoś wykonać reset do ustawień fabrycznych?

czy nie wgrywałeś jakiś modyfikacji na system u mnie było tak że po wgraniu modyfikacji telefon sam się resetował a myślałem że to od dziwnego MMS tak mi się robi wgraj od nowa soft za pomocą SEUS.

Przy okazji napisz na to forum: http://forum.fanklub.se/yari/

Możliwe, że ktoś wgrywał, aktualizował soft w tym telefonie. Sam nie wiem jak to ustalić ale postaram się dopytać i dać znać jeśli to ma znaczenie. W tej chwili nic nie wiem na temat tego co się z nim działo, dostałem go dziś jako bezużyteczny (zepsuty). W jaki kabel serwisowy się zaopatrzyć żeby wgrać nowe oprogramowanie? Czy wystarczy zwykły USB do tego modelu?

Ja miałem podobnie, jak wrzuciłem inne czcionki i tel ogłupiał… u mnie pomogło wyrzucenie tych czcionek i SE się załączył…

ale Ty nie wiesz czym to jest spowodowane…

Więc bierzesz kabel usb od SE, ściągasz program Sony Ericsson Update Service czyli SEUS i wgrywasz nowy soft… Instrukcje będziesz miał co i jak.

Ważne abyś miał naładowana baterie podczas tego zabiegu, bo jak Ci tel padnie w trakcie wgrywania to będzie kiszka :lol:

ps. jak ktoś Ci aktualizował soft w nieudolny sposób tak że teraz się tel nie włącza to też jest kiszka :lol:

ale może poprostu jakieś mody wrzucił lub coś innego i wgranie softu pomoże

Sony Ericsson Update Service pozwoliło na przeinstalowanie softu. Puki co telefon się włączył, pojawił się napis zaczekaj i pasek postępu, po czym prośba o kartę sim. Potestuję i zobaczymy ale wygląda na to, że będzie żył. Dzięki serdeczne za pomoc, temat chyba można uznać za rozwiązany.

Ostrzegam czasami mogą być problemy jak u mnie po przeinstalowaniu softu że telefon raz się zatnie ale da się przyzwyczaić bo u mnie robi to raz na 2 miesiące

Witam.

Co by nie zakładać nowego tematu podłączam się pod ten.

Otóż mam podobny problem z telefonem Sony Ericsson Yari - używam go od 2 lat, jestem pierwszym właścicielem i gwarancja już go nie obowiązuje.

Do sedna - od wczoraj telefon przestał działać, na początku działał z opóźnieniem kilkunastu sekund, później działał jedynie będąc rozsuniętym, potem ekran zrobił się czarny, momentami zaczynał śnieżyć, teraz natomiast telefon przy włączaniu się jedynie sygnalizuje to wibracją i migającym ekranem, nie jestem w stanie nic dalej zrobić. Próbowałem wgrać nowy soft ale PC Companion wymaga zmiany ustawień telefonu na USB do których nie mam dostępu. SEUS natomiast oznajmia że jest w stanie wgrać nowy soft ale kosztem skasowania wszystkich danych - których nie mogę w żaden sposób odzyskać, Mobile Explorer nie wykrywa telefonu gdzie widzę go w eksploratorze Windowsa ale tylko nic nie warte foldery i kilka plików.

Głównie zależy mi na odzyskaniu danych z telefonu, próbowałem poprzez FAR ale SEFP które miałem nie chce działać.

Jakieś pomysły co może pomóc?