Seagate 7200.12 5 miesieczny pada juz?!


(Azazel33) #1

Witam posiadam seagate 7200.12 ST3500418AS 500GB, zakupiłem go w sierpniu i juz ma "warning" w hd tune a nawet dwa tyle że ten drugi to nie wiadomo czego, jak sądzicie zanosić go na gwarancje czy nie ? http://img13.imageshack.us/img13/6213/41912378.jpg

Podejrzewam że nie długo (pól roku, rok) dysk umrze jednak przygotuje w tym czasie nowy dysk.

własnie robie skanowanie czy są bad sectory jednakże odznaczyłem quick scan.


(Azazel33) #2

a ja widze taki ze juz wystapil jeden bad sector ktory zostal zastapiony zapasowym, wiec jest cos nie tak


(Grzesiek695) #3

Jeżeli dysk działa dobrze, to nie ma powodu oddawać go na gwarancję. Radziłbym jednak uważać czy nie powiększa się liczba bad sectorów. Miałem kiedyś taki dysk, i zaraz po pierwszej instalacji windowsa zaczął wysypywać błędy i wydajność była bardzo kiepska. Oddałem na gwarancję ale i tak zmieniłem dysk na Samsunga. Z tego co czytałem na różnych forach ten model ma skłonności do częstego psucia się. Więc lepiej zachowaj ostrożność, a najlepiej zrobić jakąś kopię zapasową ważnych danych.


(Godlike) #4

A ja jestem ciekawy dlaczego te 2 pola sa zaznaczone w seagatach na zolto? W najnowszym mam tak samo jak nargoriel , w starszym zolte jest tylko "Spin Retry Count", w pozostalych czterech nie seagetowych dyskach wszystko jest normalnie. Dlaczego tak jest?


(Azazel33) #5

ale jak go kupilem to z ciekawosci sprawdzilem i wszystko bylo ok z miesiac temu tez bylo ok, wczoraj mnie pokusilo i dwa warningi..


(Azazel33) #6

pisze ok, ale zastawia mnie czemu na zolto jest podkreslone.


(Michal Kolatek) #7

SG niektórych parametrów nie rejestrują, np 01, 07 i masz przez to duże wartości, lub przekłamanie programu który nie był dawno aktualizowany w wer darmowej, nic w data nie jest zarejestrowane. Użyj programów od SG, lub triala Ashampoo HDD Control

http://www.ashampoo.com/en/usd/pin/0165 ... -Control-2


(Azazel33) #8

To jak myslicie wszystko wporzadku bo sam juz niewiem :oops:


(Agatonster) #9

nargoriel ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swoich postów proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.