Seagate Barracuda 7200.11 elektronika

Nie bijcie, jesli temat sie powtarza. Z wymienionych ponizej przyczyn siedze na linuxie z livedvd i przy obecnej konfiguracji nawet przegladanie forum = MASAKRA =/

Pare dni temu padla mi elektronika w HDD - “czarna seria” Seagate’a ;( Utrata danych nie wchodzi w gre, zwlaszcza, ze tak naprawde to sa nienaruszone. Jakie parametry musza byc zgodne w celu podmiany elektroniki? To, ze pojemnosc, cache, interfejs jest raczej oczywiste…

Ktore dane z zalaczonej etykiety musza byc identyczne, zeby nie odpalic HDD i nie pogorszyc sytuacji?

Czy ktos juz wysylal Seagate’y z padnieta elektronika na GW? Oddali z nienaruszonymi danymi czy formatowali/wysylali inny egzemplarz?

Z gory dzieki za pomoc.

PS

Nie bijcie za pisownie, nie chce mi sie za kazdym razem zmieniac ukladu klawiatury na polski programisty.

masz jakies oznaczenia na PCB elektroniki zgodne z numerami na etykiecie?? jeśli nie to wymieniaj. firmware moze być inny, s/n i p/n również, model oczywiście ten sam, date code i wwn to oznaczenia seagate-a nadawane jednostkowo każdemu egzemplarzowi (jak kod kreskowy ).

A po polsku?

W każdym razie muszą być jakieś podobieństwa… Gdyby każde HDD było unikalne (tak, jak ludzie), to koszty produkcji byłyby duuużo wyższe. Po prostu chce dobrać 2 dysk, tak żeby elektronika pasowała. Znalazłem już takie, co mają takie same 2, 3 i 4 wartości z lewej, kraj produkcji i być może Site Code… ST3500320AS, P/N 9BX154-303, Firmware: SD15, Product of Thailand. Oczywiście 500GB, SATA2 i 32MB cache. Myślicie, że pójdzie?

Maro86, jak znajde aparat, to wrzuce jeszcze fotke z 2 strony.

zapodaj fotke PCB. Wymień elektronike bez ingerencji w części mechaniczne jeżeli zgadza sie tyle oznaczeń. Znajomy tak robił z samsungiem ale… miał inne oznaczenia tylko pojemność, cache, obr/min, i model był ten sam i śmigało. firmware może być inny na 100%. ale jeśli masz taki sam to w porzadku.