Seagate barracuda nagłe spowolnienie

Witam,

Mam problem z dyskiem Seagate barracuda st1000dm003-1ch162, dysk nagle zwolnił do tego stopnia, że gry oraz cały system co chwila się zacinają, również czas uruchamiania systemu znacznie się wydłużył.

 

Zrobiłem format całego dysku zainstalowałem windows 7 ultimate 64 bity, niestety ale nic się nie zmieniło. Zresetowałem BIOS, sterowniki do płyty są zainstalowane.

 

konfiguracja mojego komputera:

Procesor: amd fx 8120 3.1GHz

Płyta główna: Gigabyte GA-990FXA-UD3

Dysk: seagate Barracuda st1000dm003-1ch162 1TB

Zasilacz: Thermaltake 630W

Karta Graficzna: Gigabyte GTX 760 2Gb DDR5

 

Screen z HD TUNE:

Pokaż zakłądke “Health”

To koledzy z forum więcej będą wiedzieć.

http://www.tinypic.pl/3maia7m3whle

Wykonaj error Scan na obecność badów i wrzuć screena 

Hej,

Dysk to złom - czym prędzej wykonaj backup danych i wymieniaj. Jeśli jest na gwarancji, to oczywiście wymiana. Dla pewności daj jeszcze screena z CrystalDiskInfo, bo ponad 36 000 bad sektorów to dość sporo i trzeba mieć pewność, że to nie błąd programu. Choć zwolnienia niestety świadczą o tym, że parametr odczytany jest poprawnie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

robię już ten skan 4 godziny i spadła prędkość do 3mb/s mniej więcej na tym etapie co na tym pierwszym wykresie więc idzie to bardzo wolno.

Narazie wykryło 1 bad sector, dysk ma niecały miesiąc więc chyba nie powinno tak być?

wyszło około 30 Bad sectorów.

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

To dysk nadaje się do oddania na gwarancję gdyż nie powinien ich mieć.

Hej,

 

A co ze screenem z CrystalDiskInfo?

 

Prawdopodobnie to wada fabryczna, więc spokojnie łapie się na gwarancję. :slight_smile:

 

Pozdrawiam,

Dimatheus