Seagate FreeAgent ST30640, warto?+ problem z ikoną dysku

Witam, jutro w MM jest promocja wszystko bez watu, ten dysk będzie więc kosztował około 320zł (z 409), więc teoretycznie się opłaca, ale w praktyce jest różnie.

Proszę o opinię o tym hdd

specyfikacja:

Rodzaj dysku Standardowy (nośnik magnetyczny)

Pojemność dysku: 640 GB

Interfejs USB 2.0

Prędkość obrotowa silnika 7200 obr./min

Pojemność pamięci podręcznej 16 MB

Wysokość 190 mm

Szerokość 81 mm

Długość 162 mm

Zasilanie zasilacz

Rodzina produktów FreeAgent

Dodatkowe funkcje • W zestawie: kabel USB 2.0

    • W zestawie: zasilacz

Typ napędu: Zewnętrzny

zastosowanie:

-maszyny wirtualne (na dysku pc mam już mało wolnego miejsca)

-magazyn danych

ps: założyłem podobny topic w dziale hardware/sterowniki ale tu zagląda więcej zwykłych userów niż do H/S…

z góry thx za pomoc…

Mam podobny model Seagate FreeAgent, ale o pojemności 500GB. Ja uważam, że jest to świetny sprzęt. Jest bardzo cichy, dość szybki, ładnie się prezentuje i można przenieść naprawdę dużo danych. Kosztował on 329zł. A 640GB za 320zł to niezła propozycja.

kupiłem :slight_smile: tak się zastanawiam czy może stać na kmputerze czy lepiej nie? bo na subuferze to wiem że nie…

może stać na komputerze.

wie ktoś jak przywrócić oyginalną ikone dysku?

zrobiłem wczoraj reset (powód: zerwało mi neta i niechciało włączyć, reset zawsze pomaga :slight_smile: ), a podczas resetu miałem podłączony ten dysk zewnętrzny. Teraz w oknie komputer mam tak ikone: denewrwuje mnie to, jak przywrócić oruginalną ikone albo nadać dyskowi normalną ikone (taką jak mają inne dyski komputera)

screen:

38ca12b673fee3dfm.jpg

zajrzyj na ten dysk i oblukaj czy nie masz oby jakiegoś autorun’a (jest ukryty).

jest pik autorun.inf (pierwotnie nie był ukryty, ukryłem go bo mnie denerwowował, teraz jest znów odkryty)

zawartość pliku:

07EF:0001:0001:0000

[autorun]

open=InstallSeagateManager.exe

icon=InstallSeagateManager.exe

action=Install Seagate Manager

wywal go i przeskanuj komputer na obecność cornfikera czy jak on tam się zwie, za równo przeskanuj dysk zewnętrzny jak systemowy.

http://www.chip.pl/news/bezpieczenstwo/ … -od-eset-a

Dyski skanowane antywirusem Kaspersky security suite CBE nic nie znajduje.

go czyli co?

ps: zapomniałem dodać że pierotnie w głównym oknie dysku był nast. program installseagatemanager.exe i dwa pliki notatnika które następnie ukryłem: autorun.inf i InstallSeagetemanagerini, ukryłem je bo mi przeskadzyły. ikona tego dysku w oknie komputer była taka sama jak programu installseagatemanager.exe…

może zrobić format dysku, wtedy “dostanie” on normalną ikone dysku, jednak wolałbym tego nie robić gdyż dałem na ten dysk już troche plików i zabardzo niechce mi się troche ich przenośić znów na dysk pc i spowrotem na zewnętrzny…

właśnie te pliki masz usunąć !!

usunąłem plik .ini i gotowe, dzięki :slight_smile: