Seagate kontra WD. Czyje dyski lepsze?


(rad @ interia.pl) #1

Chce kupić dysk 1 lub 2 TB. Ale który?

WD ma 2 lata gwarancji a Seagate tylko rok.


(SzymonL) #2

No to chyba sobie sam odpowiedziałeś. Poza gwarancją niema raczej większych różnic, patrz żeby miał USB 3.0.


(rad @ interia.pl) #3

Dysk wewnętrzny nie ma USB


(azazel666) #4
  • obecnie

http://www.gral.pl/Western+Digital+WD+C … y_722.html

http://www.gral.pl/Western+Digital+WD+C … i_724.html

a co do kwesti który lepszy to wiadomo ilu użytkowników tyle opini, ja osobiście miałem zarówno dyski seagate jak i wd i zdecydowanie preferuje wd i seagate już bym nie kupił.


(Michal Kolatek) #5

Seagate potrafi odrzucić gwar jak dysk ma rysy na obudowie powstałe w skutek montażu w kompie, sprzedają dyski po naprawie (oklejone jako po naprawie, ale sam fakt że coś takiego sprzedają psuje markę), ostatnio masowo się w nich pojawiają badsectory. Gwar skrócili bo wiedzą że chłamem rynek zalewają.

Seagate był dobry do serii 7200.10 do dziś mi tej serii i znajomym służą, następne serie mają problemy częściej niż konkurencja.

Żeby tak nie słodzić WD miałem zepsuty dysk z tej serii 500 AAKS Blue, ale w ciągu 10 dni serwis WD mi nowy wysłał, bez kombinacji że dysk miał rysy i gwar nie będzie uznana :wink:


(neo10) #6

Dla mnie seagate skończył się wydając wadliwą serię 7200.11 która totalnie nie zniechęciła do ich produktów wcześniej kupowałem tylko seagate :wink:

Obecnie polecam szczerze WD z serii blue lub szybszej i droższej black. odradzam serie green :slight_smile:


(thommy181) #7

Ja mam akurat dysk serii Green i generalnie nie narzekam. Gry działają normalnie nie obserwuję jakiś spowolnień czy problemów. Atutem serii Green jest niska cena i możliwość skorzystania z przedłużonej gwarancji po rejestracji online.


(sla17) #8

Osobiście również bym brał WD, ale nie z serii Green - parkuje głowica często, niby mogą paść od tego, pożyję, zobaczę. Do magazynu zły aż taki nie jest :wink:

Seagate wykupił Samsungowski dział HDD, a Ci klepali dobre dyski - ciekawe, czy Seagate zmarnuje to, co Samsung miał czy coś sobie pozytywnego z tym zrobią.


(M@ster) #9

WD Scorpio Blue & Black też parkują głowicę, domyślam się że dekstopowe wersje też będą to niestety robić (nowe modele).

Moja opinia w temacie kupowania dysków: czy-dzisiaj-nie-produkuja-juz-normalnych-dyskow-t486826.html :wink:


(Qba Lukaszczyk) #10

Poleciłbym Maxtora. Mam 8 takich (10k RPM) w RAID i działają doskonale.

Co do tematu - na szczęście nie miałem problemów ani z dyskami Seagate, ani Western Digital, choć skłaniałbym się ku WD.


(Michal Kolatek) #11

Dyski Maxtor od Seagate tylko naklejką się różnią, Seagate dawno Maxtora kupił w serii DiamondMax znajdzie się ta sama elektronika co w Seagate 7200.1x


(Qba Lukaszczyk) #12

Tobi , moje Maxtory są chyba z 2006 roku. Nie takie najnowsze :wink:

Ale działają doskonale.


(Michal Kolatek) #13

Jak masz dyski 10.000RPM to masz serwerowe, a o ten rynek bardziej się dba, o wadliwych dyskach serwerowych jeszcze nie słyszałem, ale z dyskami dla detalistów ostatnio sporo jest problemów.


(Rmk) #14

Aktualnie najlepszym wyborem są dyski SAMSUNG lub SEAGATE na bazie SAMSUNG-a tak tak SEAGATE kupił dział HDD SAMSUNG-a tak samo jak kupił całego MAXTOR-a.