Seagate nagle blokuje mysz

Witam,

Mam problem z dyskiem zewnętrznym seagate freeagent drive (320)

kupiłam go jakiś rok temu, podłączyłam do kompa, wszystko przez caly czas działało ok

mam windows xp, komputer vobis

nagle parę dni temu zauważyłam, że mój komputer nie wykrywa dysku - nie ma literki w “moj komputer”, jak klikam w skróty do folderów w dysku zew. na pulpicie to pokazuje sie ze nie mozna znalezc dysku czy cos takiego.

no wiec podlaczylam dysk zew. do kompa na nowo i w momencie gdy wlozylam kabel do tego samego wejscia usb co zwykle nagle mysz przestala dzialac i komp trzeba bylo zrestartowac. dalsze proby wlaczania, odlaczania, restartowania nic nie daly - gdy podlaczam dysk przed wlaczeniem kompa to nie wyrkywa go, gdy podlaczam go gdy komp juz jest wlaczony to wszystko sie wiesza

dzis podlaczylam ten dysk zew. do innego kompa i wszystko bylo ok - na szczescie nie utracilam danych. problem lezy wiec w moim kompie. slyszalam ze moze chodzic o sterowniki. zaznaczam ze jestem kompletnym laikiem wiec bardzo prosze o bardzo łopatologiczne porady :slight_smile:

pozdrawiam

PS: DZIS OKAZAŁO SIE, ŻE podlaczenie jakiegokolwiek urzadzenia do jakiegokolwiek wejscia usb powoduje te same problemy czyli problem lezy w tych wejsciach usb

Na początek spróbuj podłączyć go do innego portu usb…

Odkręć boczną ściankę obudowy i zobacz na płycie czy kondensatory nie spuchły lub wylały :arrow: KLIK

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Zainstaluj na nowo sterowniki do płyty głównej.

dzieki. podlaczanie do innych usb nic nie daje. a w tym everescie wyskoczyło cos takiego:

--------[Czujnik]-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Właściwości czujnika:

Typ czujnika Winbond W83697HF (ISA 290h)

Stwierdzono otwieranie obudowy Tak

Temperatury:

Płyta główna 28 °C (82 °F)

Procesor 46 °C (115 °F)

SAMSUNG SP2514N [TRIAL VERSION]

Wentylatory:

Procesor 3309 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.38 V

+3.3 V 3.28 V

+5 V 5.16 V

+12 V [TRIAL VERSION]

-12 V -11.71 V

-5 V -2.18 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

VBAT baterii CMOS 3.23 V

Debug Info F FF 66 FF

Debug Info T 28 46 255

Debug Info V 56 00 CD C0 C7 27 6E (01)

Debug Info I 60 6012

Sprawdź jeszcze w Biosie jak wygląda napięcie 12V oraz 5V.

PS: DZIS OKAZAŁO SIE, ŻE podlaczenie jakiegokolwiek urzadzenia do jakiegokolwiek wejscia usb powoduje te same problemy czyli problem lezy w tych wejsciach usb

Sprawdzałaś kondensatory? Podaj napięcia z Biosu i załaduj w nim ustawienia zoptymalizowane.

hmm a gdzie to sprawdzic to napiecie?..

W oknie PC Health Status lub Hardware Monitor.

Nadal nie napisałeś jak sprawa wygląda z kondensatorami na płycie głównej…?

http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg // http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_gra … 868529.jpg

nie wiem czy o to chodzi, ale cos takiego znalazlam. kompa jeszcze nie rozkrecilam:

+12V - +12,10V

+5V - +5,16V

Core - + 1,38 V

+3,3V - +3,28 V

  • 12 V - -11,71 V

  • 5 V - -4,90 V

Napięcia są w miarę dobre. Przy okazji, jak rozkręcisz, zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235