Seagate st315323a - jak podłączyć przez sata?

Witam.

Mam z odzysku dysk twardy 15gb seagate st315323a i chciałem go podłączyćjako dysk zewnętrzny do komputera - np. poprzez sata, albo usb 2.0 - niestety nie wiem czy w przypadku tego dysku można robić takie rzeczy, dlatego chciałem zapytać, w jaki sposób można podłączyć ten dysk do komputera, nie wyjmując oczywiście starego dysku który mam w kompie stacjonarnym?

Pozdrawiam.

Kup sobie na allegro coś takiego, ADAPTER USB IDE ATA KABEL ZEWNĘTRZNY DYSK HDD 3,5 i masz problem z głowy. Ustawiasz dysk na master za pomocą zworki i będzie hulać. Choć miałem tak,że z zasilacza był za mały prąd i nie zawsze dysk chciał zaskoczyć.

Dodane 08.07.2010 (Cz) 16:27

http://i25.tinypic.com/10de2hd.jpg tak to wygląda po podłączeniu

Oo, wow - dzięki za zdjęcie :wink:

Ale widzę, że tu są dwa kable - tzn jeden podpina się całkiem z lewej strony - to jest ten szeroki - a z prawej strony zapewne zasilanie dysku. Czy kupując ten kabelek na allegro, o którym pisałeś, to czy w zestawie powinien być też zasilacz? tutaj http://www.allegro.pl/item1054707022_adapter_usb_ide_ata_kabel_zewnetrzny_dysk_hdd_3_5.html widzę, ze gość sprzedawał z zasilaczem gratis,ale nie widzę tego na opakowaniu i nie wiem jak ten zasilacz wygląda - tzn czy na pewno podejdzie pod ten dysk :confused:

Poza tym jest jeszcze trzecie gniazdo w dysku, to po środku. Na Twoim zdjęciu ma ono “zaślepki” po brzegach, u mnie natomiast ma zaślepki na stykach drugich od lewej - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie i czy w ogóle to gniazdo bierze udział w całym procesie.

I jeszcze jedno pytanie - czy trzeba jakoś specjalnie chłodzić taki dysk? i czy może leżeć na podłodze, lub na biurku? - bo nie mam gdzie za bardzo postawić :slight_smile: