Seagate ST3300620AS problem z działaniem dysku

Witam.

Podłączyłem niedawno do kompa nowy dysk SATA… i zaczęło się. Dysk jest podzielony na dwie partycje, które eksplorator raz widzi a raz nie widzi. Co więcej po kliknięciu na jedną w tych partycji w oknie Komputer słychać wyraźnie jakby dysk dopiero się włączał i rozpędzał (podobnie jak napęd optyczny). Czasem też (choć wydaje się to niemożliwe) dysk jakby się “zacina”, wtedy cały Windows się zawiesza i konieczny jest reset, po którym eksplorator nie widzi partycji. Po następnym restarcie jest ok… Czy to wina jakiegoś złego ustawienia Windows lub Biosu, czy raczej fizyczne uszkodzenie dysku?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

dysk nowy ?? jaką masz płytę główną - podaj model, jaki zasilacz podaj model. wklej zawartość programu hd tune zakładka info oraz health. na pewno coś się poradzi.

Dysk nowiutki, z poważnego sklepu, oryginalnie zapakowany.

Płyta główna Intel D915PGN, zasilacz Tagan TG430-U22

HD Tune - Info

HD Tune Health

z dyskiem wydaje się że jest wszystko w porządku, podłącz go pod innego molexa (tak aby żadne inne urządzenie nie było podłączone na tej samej gałęzi). wymień jeszcze taśmę sata i podłącz do drugiego interfejsu sata.

Podłączenia różnych molexów testowałem już wcześniej, tak samo różne kanały sata. Zmieniłem taśmę, zobaczymy czy to pomoże…

napisz jeszcze co masz w budzie i jaka zasiłka

może poprostu zasilacz niewyrabia…

tagan 430W. napisał wcześniej.

Może faktycznie zasilacz jest za słaby? Mam podłączone 3 dyski Sata (ST3250820AS, ST3300620AS - problemowy, i WD1600JD-00HBB0), grafikę ATI Radeon X1950, płyta Intela i czytnik kart zamiast stacji dyskietek, kartę sieciową… przez USB podłączona tylko kamerka. Monitor i router mają swoje zasilanie, tak samo głośniki.

nie jest tagan do porządny zasilacz a 430W w zupełności wystarczy.