Seagate ST3300620AS problem z działaniem dysku

(Wonsky2) #1

Witam.

Podłączyłem niedawno do kompa nowy dysk SATA... i zaczęło się. Dysk jest podzielony na dwie partycje, które eksplorator raz widzi a raz nie widzi. Co więcej po kliknięciu na jedną w tych partycji w oknie Komputer słychać wyraźnie jakby dysk dopiero się włączał i rozpędzał (podobnie jak napęd optyczny). Czasem też (choć wydaje się to niemożliwe) dysk jakby się "zacina", wtedy cały Windows się zawiesza i konieczny jest reset, po którym eksplorator nie widzi partycji. Po następnym restarcie jest ok... Czy to wina jakiegoś złego ustawienia Windows lub Biosu, czy raczej fizyczne uszkodzenie dysku?

(Asterisk) #2

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

(Technik Elektro) #3

dysk nowy ?? jaką masz płytę główną - podaj model, jaki zasilacz podaj model. wklej zawartość programu hd tune zakładka info oraz health. na pewno coś się poradzi.

(Wonsky2) #4

Dysk nowiutki, z poważnego sklepu, oryginalnie zapakowany.

Płyta główna Intel D915PGN, zasilacz Tagan TG430-U22

HD Tune - Info

HD Tune Health

(Technik Elektro) #5

z dyskiem wydaje się że jest wszystko w porządku, podłącz go pod innego molexa (tak aby żadne inne urządzenie nie było podłączone na tej samej gałęzi). wymień jeszcze taśmę sata i podłącz do drugiego interfejsu sata.

(Wonsky2) #6

Podłączenia różnych molexów testowałem już wcześniej, tak samo różne kanały sata. Zmieniłem taśmę, zobaczymy czy to pomoże...

(Juniorek) #7

napisz jeszcze co masz w budzie i jaka zasiłka

może poprostu zasilacz niewyrabia...

(Technik Elektro) #8

tagan 430W. napisał wcześniej.

(Wonsky2) #9

Może faktycznie zasilacz jest za słaby? Mam podłączone 3 dyski Sata (ST3250820AS, ST3300620AS - problemowy, i WD1600JD-00HBB0), grafikę ATI Radeon X1950, płyta Intela i czytnik kart zamiast stacji dyskietek, kartę sieciową... przez USB podłączona tylko kamerka. Monitor i router mają swoje zasilanie, tak samo głośniki.

(Technik Elektro) #10

nie jest tagan do porządny zasilacz a 430W w zupełności wystarczy.