Seagate update firmware-pytanie

Witam. Otóż posiadam dysk Seagate ST3500320AS i dzieją się dziwne rzeczy. Grając w Grida nagle komputer złapał zwieche i po ok. 30 sekundach komputer normalnie działał, ale nie były widoczne partycje tego dysku. Zrestartowałem komputer i bios nie mógł ruszyć dalej bo nie mógł odczytać dysku. Poczytałem i okazało się, że producent zaleca update firmware’u dysku. Sciągnąłem fw, ale czytając plik readme troche nie za bardzo go rozumiem :stuck_out_tongue: . Mam dwa dyski: WD Caviar Ata i tego Seagate’a SATA II. Czy mogę tak normalnie nagrać ten obraz iso z fw i normalnie zrobić jego update czy musze coś odłączać? Tu jest plik readme(wyciąłem instrukcje):

Dokładnie to nie czaje punktu 2 i 3.

I jeszcze jedno - to nie pierwsza tego typu sytuacja. Zdarzyło mi się to już trzeci raz i wcześniej myślałem, że to tylko chwilowe.

Mam ten sam dysk i zrobiłem tylko tak:

Ściągnełem ten firmware, zrobiłem startową płytke podczas uruchamiania trzeba coś tam kliknąć komputer się resetuje i masz SD1A

Chodzi o to, abyś zrobił sobie dyskietkę startową albo botowalną płytę z tym oprogramowaniem. Następnie odłączył wszystkie dyski PATA i SATA które nie wymagają uaktualnienia. Czyli odpinasz wszystko.

Reset.

W biosie ustawiasz botowanie na CD lub FDD - zależy na co nagrałeś FW

Uruchamiasz kompa z CD lub FDD i postępujesz zgodnie z informacjami na ekranie - jakie one będą to nie wiem ale zakładam iż coś będzie trzeba kliknąć.

Daj znać jak poszło.

Odłączyłem dysk WD i odpaliłem z płytki wszystko się udało. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam :slight_smile: