Seagate wyłączanie i ponowne włączanie

Witam wszystkich forumowiczów o tuż mój problem jest taki:

Seagate Barracuda 500gb Sata kupiłem go jako dysk zewnętrzny do obudowy 4world 2,5 sata chodził w nim dobry rok ok, a teraz co róż się wyłącza i na nowo się uruchamia myślę, że coś dzieje się z dyskiem lecz nie wiem co nie wiem jak sprawdzić bad sektory mam program hd tune 2,5 ale tam tego dysku nie widzi z góry dzięki za pomoc.

michu2009 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Programem HD Tune http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html, zakładka Health i Error Scan.

Jak dysku nie widać, to znaczy, że albo kieszeń padła (jej elektronika) - podepnij dysk inaczej, albo elektronika dysku szwankuje (wtedy zapomnij o danych - ale jest mała szansa, że uratuje Cię wymiana elektroniki od dysku tego samego typu).

O tuż mam jeszcze dysk Samsung HD321 KJ 320 gb i w tym programie go widzi bo przemieniłem w obudowie dyski i sprawdzałem czyli coś z tamtym dyskiem się dzieje najwidoczniej

Prawdopodobnie tak właśnie jest. Jeśli bardzo zależy ci na odzyskaniu danych, to jest mała szans, że podmieniając elektronikę od identycznego dysku zdołasz odzyskać dostęp do danych (zwróć uwagę na śrubki mocujące elektronikę - często są to torx, których nie odkręcisz krzyżakiem czy płaskim śrubokrętem).

powiem ci tak ze na razie skanuje ten 2 dysk po kopiuje z tamtego co mam i pojedzie na gwarancje w końcu ma 7 lat gwarancji:)