Search.certified-toolbar.com - brak możliwości odinstalowani


(Kolunio1) #1

Witam,

Jak kilka osób przede mną mam problem z search.certified-toolbar.com Próbowałem pobrać jakiś program i mimo, że odznaczyłem dodatkowe aplikacje to zainstalowało mi to. Usunąłem już to przez panel sterowania, ale dalej się pojawia jako strona startowa. Dodam, że jak włączam winampa, to w miejscu playlisty mam link do tejże przeglądarki

Gdzieś jednak wyczytałem że instrukcje do OTLa są podawane dla poszczególnych problemów i żeby inni użytkownicy z nich nie korzystali, tylko wrzucali własne raporty z OTLa. Więc chciałem zapytać, czy też mogę tak próbować walczyć?

Byłbym wdzięczny bardzo za pomoc

tu jest OTL, o ile w dobrej formie to wkleiłem.

http://wklej.to/SAQ7s

i extras: http://wklejto.pl/146165


(Acorus) #2

Odinstaluj SweetPacks bundle uninstaller,Complitly,Protected Search 1.1.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Kolunio1) #3

http://wklejto.pl/146207 raport z usuwania

http://wklejto.pl/146208 i nowy log OTL.

A problem dalej jest.


(Acorus) #4

W OTL użyj opcji Sprzątanie.

.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Usuń wszystkie skróty do przeglądarek i utwórz nowe.W Chrome ustaw stronę startową ręcznie a http://search.certified-toolbar.com usuń.


(Kolunio1) #5

I działa !

Nie pojawia się ani w chromie, ani w winampie.

Czy już mogę bez jakiegoś stresu wchodzić na konta własne? czy jakieś zmienianie haseł by się przydało?