Search Console - wykryto problemy z AMP

Dzień dobry! Czołem! :slight_smile:

Ostatnio zauważyłem w Search Console komunikat o następującej treści:

Wykryto nowe problemy. Dotyczą: AMP, witryna: https://jaktodaleko.pl/

Usługa Search Console wykryła problemy w Twojej witrynie. Dotyczą: AMP. Liczba nowych błędów: 2. Może to mieć niekorzystny wpływ na: AMP w wynikach wyszukiwania Google. Zachęcamy, by sprawdzić i rozwiązać te problemy.

2 najważniejsze znalezione nowe problemy uporządkowane według liczby stron, na które wpływają:

Błąd wymaganego elementu danych uporządkowanych

Nie znaleziono adres URL (404)

Pokazuje 17 błędów na czerwono związanych z AMP. m.in. https://jaktodaleko.pl/amp/
Pisze, że nie ma tej strony. Tylko po co ona miała by tam być. :D? Mam wtyczkę amp i zaznaczony ptaszek tylko na wpisy - powinienem zaznaczyć również na strony oraz produkty dodatkowo? - gdyż jest taka opcja. Co o tym myślicie?

Tak na marginesie - nie ogarniam o co chodzi z tym amp - niby czytałem ale wciąż nie rozumiem. :smiley:

Z góry dziękuję za poświęcony czas i chęci!
T.

Rozwiniesz myśl? Bo mnie niesamowicie zaintrygowałeś.

@Jakim2400 z AMP jest różnie ostatnio czytałem artykuł na temat wdrożenia tego na jakiejś dużej stronie, efekt był taki, ze wycięło im blisko 70% ruchu mobilnego. Pytanie jest czemu w ogóle chcesz to wdrażać na swojej stronie.
Co do problemu to za mało informacji, ale możliwe, ze problem leży w tym co opisałeś - czyli włączeniu AMP tylko na części podstron.

Poza tym na tą chwilę podstrona amp nie działa poprawnie.

@Bogdan_G :open_mouth:? Dalej nie mam pojęcia o czym piszesz. Zastanawiam się czy jeszcze piszemy o problemie z AMP na stronie. A to co pokazałeś to w ogóle nie wiem jaki ma związek z DNS lub tcp/ip, a co dopiero z AMP.

Rozumiem trochę sprawy asynchronizacji wieloprocesowej. Rozumiem usługę google. Ale widzę, że starsza przeglądarka palemoon 27.9.3 nie pokazuje błędów. A nowa palemoon 28.01 już pokazuje. Tak samo jak FF 55 pokazuje i slimjet. Też rozumiem, że usługa google prawidłowo pokazuje problemy ze stroną.

No, nie powinenem marnować Wasz czas. Sorry.

Gdzie na tych ss’ach masz jakieś błędy?

Fizyda! Z tymi AMP masz chyba rację :smiley: mi kilka tygodni temu spadło o 10 tys. UU :smiley: może faktycznie na razie to wyłącze i poobserwuję. :slight_smile:

Dzięki za sugestię!

Mogę się postarać i odkopać case study o którym pisałem, ale nie wiem czy mi się to uda. Nawet nie pamiętam skąd ten link miałem, sam nawet całości nie czytałem jedynie podsumowanie :stuck_out_tongue:.

EDIT:
Tchnęło mnie i nawet szybko znalazłem: https://medium.com/the-set-list/google-amp-a-70-drop-in-our-conversion-rate-35fe3cb69c59

Fizyda! Stary! Dzięki za tą sugestię! Od momentu wyłączenia ilość wejść UU znacząco podskoczyła. SZOK! :smiley: A google console pisało: “Włącz AMP to zwiększy się ruch na stronie”! :smiley: Parówy. :smiley: