SearchIndexer.exe zżera 50% CPU

jak wyłączyć tą cholerną usługę? nie wiem skąd mi się ona wzięła-wcześniej nie miałem jej uruchomionej…:confused:

W menedżerze zadań Windows wygląda to nastepująco:

SearchIndexer.exe | ~50% CPU | 5 MB RAMu bierze | opis: Microsoft Widows Search Indexer

Proszę o skuteczną pomoc! Dziękuję i życzę Wesołych Świąt!

Zobacz w Start > uruchom > msconfig > usługi i wywal z autostartu msconfig > uruchamianie

poza tym ta usluga zachowuje się jak jakiś wirus lub trojan,bo podczas usuwania np 10kb pliczku lub zmiany nazwy mp3 komp jakby się zawieszał-usuwanie trwa i trwa,a po zabiciu tej usługi w menedżerze windowsa wszystko wrca do normalności. ale na chwile,bo za moment usługa znów się włącza…

A nie można tego odinstalowac w panelu dodaj-usuń programy/składniki systemu windows?

Jeżeli sjet to nie możliwe to zobacz w msconfig > uruchamianie w jakim jest kluczu

start > uruchom > regedit rozwijaj klucz aż znajdziesz wpis od autostartu (tzn. SearchIndexer.exe) i go usuń

zack22 ,

SearchIndexer.exe to Windows Search…

Start >>> Uruchom >>> services.msc, dwuklik na usługę Windows Search >>> Typ startowy ustawić na Wyłączona, usługę zaś Zatrzymać. I nie będzie już w procesach searchindexer.exe…

:slight_smile: