Secondar IDE channel no 80 conductor cable

Witam , bardzo prosze o szybka i skuteczna pomoc …

W biosie wysiwetla mi sie secondar IDE channel no 80 conductor cable

co to znaczy?

mam 4 urzadzenia a mianowicie

1 dysk jest na master i podpieta jest do niego nagdywarka dvd (slave) jest git nic nie pokazywalo w bios…

2 dysk jest podpiety jako secondary i jest master … i dalej podlaczony jest cd-rom jakos slave…no i po tym wlasnie ukazalo sie to =>secondar IDE channel no 80 conductor cable

a w biosie mam:

First : hdd 0

secondary : hhd 1

third : Floppy

AHA i jeszcze to => Seriaill ATA controller co to jest? jest w opcjach w biosie i pod nim jeszcze SATA controler. mam dwa dyski na ATA, jeden na ata 133 drugi 100. czy powiniem wlaczyc Seraill ATA controller? czy jest zbedny?

W biosie w Standard CMOS Features ustaw wszystko na auto po kolei(IDE Primary itd.) u kumpla cos takiego bylo i pomoglo ustawienie na auto.

Mam wszytsko na Auto… ale ide jeszcze raz lukne :smiley: ale napewno tak mam.

Jak nie pomoze to moze sprawdz kable? Moze sie jakis poluzował. A windowss wszystko normalnie widzi?

Wymień taśmy sygnałowe na 80 żyłowe,przynajmniej w II kanale IDE i komunikatu nie będzie.

Prawdopodobnie płyta i któryś dysk obsługuje standard ATA66/100/133, a podpiąłeś go na taśmie 40 żyłowej,która obsługuje max ATA33.

nom racja , zmienilem tasme ktora na maxa wyciaga ata 133 i problem znikl :slight_smile: