Security Sphere - problemy po "ataku", kryptiki

Witam,

Wczoraj mój komputer został “zaatakowany” przez Security Sphere 2012, podszywający się pod antywirusa, od razu zaczęłam sprawdzać w necie co z tym zrobić, jednak pojawiało się dużo okienek, komputer zaczął się wieszać, pliki .exe przestały działać i nie dało się włączyć menadżera żeby jakoś w procesach to wyłączyć. W akcie paniki zrestartowalam kompa i próbowałam przejść na tryb awaryjny ale się nie dało, udało się przywrócić system i działa. ściągnełam Anty Malware czy coś takiego zeskanowałam i usunęłam, potem nowego antywirusa Nortona, usunęłam wirusy - około 1700, potem znow 50 przeskanowałam ESETem i…

zostało kilka wirusów " kryptik koń trojańsk i" na win32, komputer chodzi wolno - użycie procesora na poziomie 70% wiele jakichś dziwnych procesów, i wiele z programów teraz nie działa. Dodatkowo komputer nie zawsze chce się włączyć tzn. po wpisaniu hasła uzytkownika, choć z tym juz wczesniej byly problemy.

Co teraz robić? Jestem kompletnie zielona w takich sprawach więc proszę o wyrozumiałość.

OTL

http://wklejto.pl/113043

Extras

http://wklejto.pl/113044

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Użyj USBFix http://www.teamxscript.org/usbfixTelechargement.htmlhttp://www.speedyshare.com/files/30067579/UsbFix.exe

Kliknij w nim na przycisk “DELETION” (jeśli jakiś folder nazwałeś muza lub muzyka to zmień na inną przed użyciem USBFix.).

Daj raport z tego narzędzia.

raport po tym wykonaniu skryptu:

http://wklejto.pl/113072

nowy OTL:

http://wklejto.pl/113073

nowe Extras:

http://wklejto.pl/113074

raport z tego USB, nie wiem czy dobrze zrobiłam (podłączyłam pendrive’a i wyłączyłam antywirusa):

http://wklejto.pl/113076

Edit: Dodatkowo (jeśli mogę tu wtrącić?), teraz co jakiś czas wyskakuje mi z nortona informacja że zablokowano próbę włamania (tu różne ip…), opis ruchu sieciowego - port (nr). Niektóre IP mają taki sam początek jak moje, niektóre zupełnie inne. W wyszukiwarce zobaczyłam że ktoś ma też taki problem, i wpisałam na stronie skąd te IP i niektóre z moich okolic (czy to że mieszkam w akademiku ma jakiś wpływ?) ale jest i też nawet z Ukrainy. Czy to ma związek z tym atakiem Security Sphere i zniknie? Czy po prostu ludzie się “nudzą” a ja nic nie mogę z tym zrobić? Mogę powklejać te IP jeśli to coś da.

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Wyłącz i włącz przywracanie systemu.

http://www.searchengines.pl/Czyszczenie … 41981.html

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.

Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html

Mam nadzieję że wszystko zrobiłam dobrze, miałam problem z instalacją Javy bo pisało że nie można znaleźć pliku bin/cośtam… usunęłam cały folder ze starą Javą i zainstalowało się prawidłowo, ale raz się błąd pojawił potem więc nie wiem czy ok.

ściągnełam otl.exe znowu i zeskanowałam i wklejam poniżej.

OTL:

http://wklejto.pl/113108

Extras:

http://wklejto.pl/113109

Jeśli chodzi o ten dr Web Cure It, to “raport” z niego:

http://wklejto.pl/113112

Jest już lepiej u mnie? :slight_smile:

Jak rzuciłam okiem ESETem tym do skanowania, to jeszcze są te kryptiki.

Powinno być dobrze.Wyłącz i włącz przywracanie systemu.

http://www.searchengines.pl/Czyszczenie … 41981.html

Ok, zrobiłam tak.

Zrobiłam też sobie skana programem ESET online scanner i wykryło 6 rzeczy:

http://wklejto.pl/113150

Mogę je usunąć ręcznie jakoś lub dać w tym ESET “usuń zagrożenia” żeby program usunął, czy to jakoś inaczej trzeba zrobić?

A komputer już ładnie chodzi za co jestem ogromnie wdzięczna bo mogę funkcjonować normalnie :slight_smile: tnie się tylko przy firefoxie czasem.

Nie wiem czy potrzebne są jakieś logi czy coś, więc na wszelki wypadek wklejam:

OTL: http://wklejto.pl/113152

Extras: http://wklejto.pl/113153

To co znalazł Eset daj do usunięcia.

OTL nie odnalazł folderu a on nadal istnieje co potwierdza skan Esetem

oraz ostatni raport OTL

jak pisze Acorus wszystko do usunięcia Dodatkowo usuń ręcznie przez Shift+Del ten folder C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\ eH38700AfHaP38700

Ahaaa to zaczynam rozumieć o co w tych całych logach chodzi… ale i tak to czarna magia. Bo na dole w Extras jakieś napisy że tyle rzeczy mi coś zacina, no nieważne nie pojmę tego :wink: Zrobiłam co kazaliście, ESET tamte poddał kwarantannie i ten folder ręcznie usunęłam z tym shift i del.

OTL: http://wklejto.pl/113210

Extras: http://wklejto.pl/113211

Jeśli to wszystko i mój komputer jest już zdrowy jak ryba, to wielkie dzięki! nie wiem jak się mogę odwdzięczyć :smiley: