Seedy w BitComet

Mam pytanie czy to normalne że mam 0 seedów możliwych?? Mam BitComet od wczoraj i nic nie zmieniałem w opcjach. Jeśli coś jest nie tak to podajcie linka jak skonfigurować BitComet

seeedbt6pq.jpg

to jest normalnie - nawet bardzo często sie zdarza, dlatego też musisz zawsze patrzeć jak coś ściągasz ile jest seedów :!:

A jak mam na stronce z torrentami podaną taka ilosć seedów i peerów to czy ten plik który sciągam będzie sie ściagał na maksymalnym transferze??

sed9pm.jpg

Przy takiej ilości seedów to wątpie :hahaha:

Seediowie to osoby, które pobrały dany plik i teraz go udostępniają innym, a peerowie to ludzie, którzy ściągają ten plik razem z tobą.

Jak widzisz ten torrent ma tylko 1 seeda i mnóstwo peerów, z czego widac że ten film/program dopiero zacznie się “rozwijać”. Poczekaj pare dni i zobaczysz ile będzie seedów.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żebys zaczął to teraz ściągac tylko mówie że transwer nie będzie zadowalający :slight_smile:

mateusz1990 jak Ci bardzo zależy na tym pliku to poszukaj innej pozycji z inną ilością seedów i peerów.

A tak żeby był transfer 15 KB/s (bo i tak więcej nie wyciagne na moim łączu) to ile musi byc mniej wiecej seedów??

nikt Ci tego dokładnie nie powie. Czasem wystarczy po kilka seedów i peerów. Z czasem sam bedziesz wiedział :stuck_out_tongue:

To zależy od łacza tych od których sciągasz, nie tylko od twojego. :smiley:

Transfer będzie maksymalny, aż do momentu kiedy ściągniesz tyle ile większość peerów. Przecież peerowie wysyłają dane z taką samą prędkością jak seedowie więc nie widze przeszkód aby transfer nie był maksymalny. Różnią się oni tylko tym, że seedowie mają dany plik w całości, a peerowie dopiero ściągają.

wczoraj kopiowalem plik BitcComet i od jedenj osoby mialem transfer ponad 100 kilo, a reszta po kilka kilo na sekuunde.

wiec predkosc jest calkowicie zalezna od tego jacy uzytkownicy (z jakimi laczami) udostepniaja pliki.

Właśnie o taką wypowiedź mi chodziło :smiley:

Dodatkowo, dość ciekawą funkcję pełni programik TorrentSpy. Sprawdza on też ilość dostępnych plików do danego torrenta.

http://www.chip.de/downloads/c1_downloads_getfile_14763163.htm

Nie tak chodzi o łącza a jak mają skonfigurowanych swoich klientów BT

głównie jaki dają upload.Ktoś może mieć super łącze a upload da 3 kilo i nic ci po jego łączu i analogicznie na odwrót .>ze słabym łączem daje max

i to on jest lepszym seedem,peerem.

ale ogolnie chodzi o wielkosc upladu poszczegolnych userkow.