Segate, wysoka wartość Reallocated Sector Count, niska wydajność

Witam. Z racji iż miałem problemy z dyskiem postanowiłem go wyzerować. Po tej czynności go sformatowałem i utworzyłem partycje. Problem zaczął się gdy chciałem na na niego skopiować kilka plików. Prędkość kopiowania 10Mb/s i spadała. Zrobiłem SMART dysku, który umieszczam poniżej

Dysk zdycha, poczytaj o “Reallocated Sector Count”.

Weź i wyrzuć ten dysk do kosza.

Nic mu nie było dopóki podczas tworzenia partycji nie padł i trzeba było go postawić poprzez terminal…

I jak dajesz screeny ze smart, to z najnowszego HD Tune, MHDD lub CrystalDiskInfo.

 

Zawsze może paść, w każdej chwili i nie ma na to reguły.

MHDD wykrywa tylko napęd mimo ustawienia w BIOSIE, IDE. Jakiej firmy szukać dysku? Bo rozumiem że nie segate…

Neer , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Oznaczenia ST są typowe dla dysków Seagate, więc oba masz tego producenta, pierwszy robi już BAD`y bo wyczerpał limit dla relokowanych sektorów…

 

Reklamuj.

Usunięcie zbędny uwag pod adresem Moderatora //semtex

I wklejaj na przyszłość całe screny smart, smart nie kończy się na C3…