Segate, wysoka wartość Reallocated Sector Count, niska wydajność

(Kwasek 88) #1

Witam. Z racji iż miałem problemy z dyskiem postanowiłem go wyzerować. Po tej czynności go sformatowałem i utworzyłem partycje. Problem zaczął się gdy chciałem na na niego skopiować kilka plików. Prędkość kopiowania 10Mb/s i spadała. Zrobiłem SMART dysku, który umieszczam poniżej

(moh3r) #2

Dysk zdycha, poczytaj o “Reallocated Sector Count”.

(JNJN) #3

Weź i wyrzuć ten dysk do kosza.

(Kwasek 88) #4

Nic mu nie było dopóki podczas tworzenia partycji nie padł i trzeba było go postawić poprzez terminal…

(JNJN) #5

I jak dajesz screeny ze smart, to z najnowszego HD Tune, MHDD lub CrystalDiskInfo.

Zawsze może paść, w każdej chwili i nie ma na to reguły.

(Kwasek 88) #6

MHDD wykrywa tylko napęd mimo ustawienia w BIOSIE, IDE. Jakiej firmy szukać dysku? Bo rozumiem że nie segate…

(Dimatheus) #7

Neer , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(witek-pl) #8

Oznaczenia ST są typowe dla dysków Seagate, więc oba masz tego producenta, pierwszy robi już BAD`y bo wyczerpał limit dla relokowanych sektorów…

(moh3r) #9

Reklamuj.

Usunięcie zbędny uwag pod adresem Moderatora //semtex

(JNJN) #10

I wklejaj na przyszłość całe screny smart, smart nie kończy się na C3…