Segregowanie zdjęć według dat

Czy jest jakiś program, który ładnie pokaże mi daty zdjęć i filmów?

Mam ~1200 zdjęć/filmów, które mają daty, ale system pokazuje “Dawno temu”, a każdy plik z osobna klikać i przeglądać właściwości to mi zajmie dosyć długi czas.

Możesz zrobić sortowanie w trybie kolumnowym, bez podglądu miniatur.

@krystian3w nie widzę opcji o której piszesz.

Widok :arrow_right: szczegóły

Ale bez podglądu i fajnych nazw się nie domyślisz co jest na obrazku / wideo.

To tak mam i widze tylko “Dawno temu” bo faktycznie było dawno. Nie ma jakiegoś programu ? :confused:

Dodaj kolumnę Data Wykonania.

1 polubienie

Nic to nie dało. Ale znalazłem programik Namexif . Wyczytał datę i ładnie zmienił nazwy plików :slight_smile:

Jeśli daty plików są zgodne z datami ich wykonania, to nie ma najmniejszego problemu, każdy menedżer plików tu umożliwia. Dosłownie każdy, ja np. używam Totall Commandera, wystarczy posortować “po czasie” i tak to wygląda:

image

Natomiast jeśli chodzi o daty zapisane w EXIF, to faktycznie Namexif robi robotę.

Może chodzi by się robił częstszy podział niż “miesiąc temu” i nagle “dawno temu”.

np. by robiło do zwijania miesiące z rocznikiem np. “maj 2016” a nie dawno temu wymieszane z wszystkim co ma przynajmniej 2 miesiące.

Myślałem, że logicznie napisałem i fakt chodziło mi o to co napisał @krystian3w

Ja mam posegregowany każdy rok/miesiąc/dzień.

Teraz pozostaje mi opisać nazwy folderów słowami kluczowymi, aby wyszukać w razie potrzeby co gdzie jest… TYLKO 600 folderów do przejżenia…

2 polubienia

Musiałabym szukać po angielsku czy jest jakaś luka w podziale na okresy - może ktoś wymyślił jak dodać bardziej specyficzne bez edycji DLL (np. dodatkowe klucze do rejestru Windows).