Sekcja zasilania płyty- lepiej dokupić chłodzenie?

Witam, za kilka dni przymierzam się do OC procesora po przyjściu nowego zasilacza (dokładnie Corsair Corsair CMPSU-450VXEU 450W). Do tego zakupuje chłodzenie Arctic Cooling Freezer Extreme i mam pytanie co do płyty głównej, którą posiadam. Okazało się, że mam jednak nie najgorsze możliwości podkręcania (na początku myślałem, że w ogóle się nie da podkręcić procesora ale po wniknięciu we wszystko udało mi się znaleźc opcje oc przez chwile trzymałem na 3,4ghz po lekkim zwiększeniu napięcia ale wolałem nie ryzykować na aktualnym chłodzeniu i iBoxie) dlatego czy może dokupić jakieś radiatory na sekcję zasilania, czytałem, że bez dobrego chłodzenia właśnie tej sekcji na płycie może mi po pewnym czasie paść, zamierzam wycisnąć wszystko co się da z tego procesora. Dlatego też pytanie czy lepiej się zabezpieczyć oraz gdzie w ogóle na płycie podanej w opisie znajduje się ta sekcja? Proszę o odpowiedź pozdrawiam

Przy gnieździe proca masz czarne cewki i mosfety, na to możesz próbować przykleić małe radiatory i jakoś zamontować np jak tak schładzałem mostki

gallery/image_page.php?album_id=19&image_id=1157

Ale ta płyta i tak się nie nadaje do oc, nawet jak ją schłodzisz, z tego co widzę ma tylko 2 fazy, może 3, a jak 3 to ta trzecia bardziej na 0,5 fazy wygląda, jak się grzeje to znaczy że jest słaba mało efektywna, normalna płyta nie potrzebuje dodatkowego chłodzenia przy takim oc, oprócz grzania będziesz miał jeszcze vdropy, a to szkodzi płycie i procowi.

Czyli krótko mówiąc lepiej wymienić płytę, aby się nie martwić zapewnić sobie lepsze OC. Grzać się nie grzeje w idle może przekroczy z 27C/ 28C. Przy grze 35C oczywiście bez podkręcania, czy ta płyta główna może by się nadawała? Aktualną bym potem sprzedał :

http://www.ram.net.pl/product_info.php? … s_id=26130

Dobra płyta DualCore można na niej dobrze podkręcić, solidna sekcja b. niski vdrop, ale do podkręcania Quada jak byś kiedyś miał zamiar to lepiej brać coś lepszego. Ale musisz kupić do niej jakąś kartę najtaniej np Radeon X600 nie raz są po 20-30 zł na allegro.

Zapewne jak stanieje to się będę przymierzał do jego zakupu, ale jaka płyta by się nadawała do podkręcania Quada? Taka już z pułapu w której da się dobrze podkręcić? http://www.allegro.pl/item732344458_asu … abrze.html myślę, że to by dało radę?

Do o/c Quada polecam to

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=20289

Właśnie na nią patrzałem przy szukaniu innej opcji :). Jestem prawie pewien, że ją wybiore bardzo dziękuje :).