Sekret waszej wiedzy o komputerach

(Marcinb677) #1

Witam!

Mam pytanko troche dosć nietypowe ale chciałem się zapytać w czym tkwi sekret waszej wiedzy o komputerach bo ja już ponad 5 lat jestem przy kompie nie potrafie nawet jednego prostego problemu związanego z np. sprzętem lub programem a czasami nawet systemem rozwiązać chodziłem na informatykę do szkoły :), czytałem różne książki i czasopisma o komputerach i nadal próbuję rozwiązywać proste problemy (nawet na forum próbuje ale ciągle mi się to nie udaje) :frowning: :frowning:

Praktyka

U mnie na początku to wygłądało tak: mój brat w ciągu tygodnia robił 8 razy formata... po prostu nie bój się odkrywać nowych opcji, jak cos spierniczysz to trudno -> FORMACIK

(Marcinb677) #4

Ale w przypadku sprzetu sprawa ma się inaczej :slight_smile: jak cos spierniczysz to trudno pozostaje kupic nowe tylko teraz pytanko kto da pieniądze na to :smiley:

Mówiąc o opcjach miałem na myśli Windowsa a nie sprzęt...

(Marcinb677) #6

No ja wiem że miałeś na mysli windowsa a ja pokazałem przykład na sprzęcie :slight_smile:

(Zbych ) #7

No niestety ale nauka kosztuje

W moim przypadku to był zakup drugiego kompa , stary sprzęt służył do eksperymentów jak i sprzetowych tak i programowych i co mnie dużo nauczyło i troche kosztowało kasy (podczas eksperymentów spalona karta graficzna 2 szt. , karta dzwiękowa , dysk twardy, zasilacz , płyta gł., napęd CD ) komp+ peryferia takie dodatki (skaner, drukarka, karta telewizyjna, sprzętowy dekoder DVD) zakupiony w 1999 roku kosztował prawie 4tyś zł po trzech latach został przeznaczony do nauki (eksperymentów).

(Elcupra) #8

przeczytanie stosów gazet nie da Ci tyle wiedzy co praktyka. Najpierw uczyłem się od kolegów, największy przełom nastąpił jak nauczyłem się formatować :wink: Składanie kompa po części też jest dobrą lekcją. Tak więc ucz się na starszym sprzęcie, kombinuj a się nauczysz.

(Matisleszno) #9

Frankiemu chodzi chyba o glębszą wiedze niz formatowanie...

(Maartin 14) #10

Mi tam zawsze chłopak siostry naprawiał, a ja sie patrzyłem jak co on robi i teraz juz wiem jak mozna zaktualizowac firmware z dosa:)

(:: MARIO ::) #11

samołuk :]

a tak na powaznie to od 3-4lat lubie bawic sie hardware :smiley: a raczej o/c :smiley: bo w kompie zawsze mozna cos przerobic :smiley:

(Dod) #12

ymm inteligencja ?