Sekret waszej wiedzy o komputerach

Witam!

Mam pytanko troche dosć nietypowe ale chciałem się zapytać w czym tkwi sekret waszej wiedzy o komputerach bo ja już ponad 5 lat jestem przy kompie nie potrafie nawet jednego prostego problemu związanego z np. sprzętem lub programem a czasami nawet systemem rozwiązać chodziłem na informatykę do szkoły :), czytałem różne książki i czasopisma o komputerach i nadal próbuję rozwiązywać proste problemy (nawet na forum próbuje ale ciągle mi się to nie udaje) :frowning: :frowning:

Praktyka

U mnie na początku to wygłądało tak: mój brat w ciągu tygodnia robił 8 razy formata… po prostu nie bój się odkrywać nowych opcji, jak cos spierniczysz to trudno -> FORMACIK

Ale w przypadku sprzetu sprawa ma się inaczej :slight_smile: jak cos spierniczysz to trudno pozostaje kupic nowe tylko teraz pytanko kto da pieniądze na to :smiley:

Mówiąc o opcjach miałem na myśli Windowsa a nie sprzęt…

No ja wiem że miałeś na mysli windowsa a ja pokazałem przykład na sprzęcie :slight_smile:

No niestety ale nauka kosztuje

W moim przypadku to był zakup drugiego kompa , stary sprzęt służył do eksperymentów jak i sprzetowych tak i programowych i co mnie dużo nauczyło i troche kosztowało kasy (podczas eksperymentów spalona karta graficzna 2 szt. , karta dzwiękowa , dysk twardy, zasilacz , płyta gł., napęd CD ) komp+ peryferia takie dodatki (skaner, drukarka, karta telewizyjna, sprzętowy dekoder DVD) zakupiony w 1999 roku kosztował prawie 4tyś zł po trzech latach został przeznaczony do nauki (eksperymentów).

przeczytanie stosów gazet nie da Ci tyle wiedzy co praktyka. Najpierw uczyłem się od kolegów, największy przełom nastąpił jak nauczyłem się formatować :wink: Składanie kompa po części też jest dobrą lekcją. Tak więc ucz się na starszym sprzęcie, kombinuj a się nauczysz.

Frankiemu chodzi chyba o glębszą wiedze niz formatowanie…

Mi tam zawsze chłopak siostry naprawiał, a ja sie patrzyłem jak co on robi i teraz juz wiem jak mozna zaktualizowac firmware z dosa:)

samołuk :]

a tak na powaznie to od 3-4lat lubie bawic sie hardware :smiley: a raczej o/c :smiley: bo w kompie zawsze mozna cos przerobic :smiley:

ymm inteligencja ?