Sektory zarezerwowane na dysku

Mam HP pavillon 600 Vista.Ze skanowania dysków C i D ukazała się m.inn informacja,że"liczba sektorów zarezerwowanych które są w użyciu wzrosła". Mam pytanie jak można dowiedzieć się kiedy jest ten p-kt graniczny po którym zjawisko to spowoduje problem?

Czyli jak zmierzyć kiedy sektorów zarezerwowanych zabraknie?

Podaj SMART dysku z http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (zakładka Health)

To znam, wlasnie przeskanowałem dysk. Chcę wiedzieć tylko tyle czy jest to problem, lub czy może być , jesli tak czy mozna temu przeciwdziałać.

Dodam,że dysk przeskanowałem podanym narzędziem oraz Check Drive.

Ekspert falcon89 , prosił o pokazanie SMART . A skan nie wykaże ile sektorów zostało realokowanych tylko stan rzeczywisty powierzchni dysku w error scan albo jak się mają transfery w benchmark. Nie można ocenić czy stan jest krytyczny dopóki nie pokażesz SMART. Ale ogólnie jeśli sektory są realokowane to należy monitorować czy się liczba nie zwiększa o ile już nie jest źle. Już liczba parenaście nie mówiąc o 100 czy więcej daje podejrzenie że dysk się sypie i dla bezpieczeńastwa robić kopię danych. A nie czekać aż dojdzie do stanu krytycznego i ryzykować utraty danych.

Dziękuję za wyczrpujące wyjaśnienie.

Jak po tym można ocenić kondycje dysku.

Pokaż screena z zakładki Health w HD Tune.