Sempron 3000+ vs pentium 4 3GHz - który lepszy?

Siemka.

Chciałbym poznać Waszą opinie na temat tego, który procesor jest lepszy:

AMD Semron 3000+ czy Intel Pentium 4 3GHz :?: Nie chodzi oczywiście o wersje 64.

Ja by się skłaniał raczej ku P4 - większa częstotliwość pracy, więcej pamięci cache…

W tym wypadku P4 będzie lepszy bo sempron 3000+ to tylko 1800Mhz, L2 sempron też nie ma za dużo.

Zależy do czego,w tym wypadku częstotliwośc może cię zmylic,Intel przyznał się do błędu,wielopotokowy P4 wymaga specjalnie pisanego oprogramowania,aby wykorzystac jego moc i tak dużą pamięc cache - rozkazy przygotowujące procesor na przetwarzanie nowych danych,ładujących dane do potoków,itp.,nowe procesory Intela mają mniejszą częstotliwośc i zmienioną architekturę,a przyszłośc to wiele rdzeni,będą nawet procesory czterordzeniowe,dycyzja zależy od tego co robisz na komputerze,bo nie warto kupywac P4 jeśli np. tylko przeglądasz internet,czy słuchasz muzyki,jeśli chodzi o gry tutaj oprucz procesora znaczenie ma dobra i szybka karta graficzna

No i co z tego a64 też ma tylko 1,8 a jest wydajniejszy.

Czemu porównujesz Semprona i P4? Przeiceż w tej cenie dostaniesz A64… :roll:

Kolega chce sobie kupić nowy procesor i płytę główną(aktualnie ma Durona 1ghz) i wybiera między P4 3ghz a sempronem 3000+ i chciałbym mu coś doradzić :slight_smile: .

Ale czemu między Pentium’em a Sempronem a nie Atkiem i Pentiakiem?

Ile ma kasy i do czego wykorzystuje kompa.

Pozatym ten P4 strasznie się grzeje (jądro Prescot) a Sempron świetnie się kręci.

400zł na płyte i procka. Wykorzystuje do gier.

  1. Sam P4 kosztuje około 350zł. A gdzie płyta główna?

  2. Jeśli do gier w tej cenie to Sempron.

Jaką ma karte graficzną? na AGP?

Sempron s. AM2 2800+ - 189zł

Sempron s. 939 3000+ - 199zł

Do tego płyta główna.

Ja brałbym w 100% semprona64 wydajniejsze są sam mam go na socket 754 i powiem że zadwolony jestem jak na moje wymagania to super. Kompresja muzy, net, gg cały czas muza leci i od czasu do czasu wymagajace gry no ale do tego radeon9550 256(128) i 512 ramu ale i tak widać przyrost wydajnosci od starego athlona xp 1700+ @1553 :smiley: i się nie grzeje za bardzo sempron ogólnie git tylko że athlony są drożesz bo mają po 512kb pamięci i wyżej taktowane są np. athlon64 3000+ to 2000mhz ma, ale po co przepłacać jak ja kupowałem nowego procka i płyte główną to różnica miedzy athlonem a sempronem wynosiła 250 zł po co przepłacać jak dla mnie git do tego co robię. A semprona niema na 939 tylko na am2.

Radeon 9550 AGP.

No to tylko 939 jeśli jest, a jak niema to 754 gniazdo :wink: jak semprona chcesz. A płyta może GA K8NA nForce3 niesjt doroga a ładnie się na niej kręci.

wszystko pięknie ładnie ale jakie twój kolega posiada pamięci hę ??

bo jak weźmie Procek na AM2 to musi sie liczyc że oprócz płyty głównej będzie musiał wymienić pamięci na DDR 2 to dodatkowy koszt .

no i karta grafiki bo am2 niema chyba na agp :smiley: bo jest mało opłacalne 8)

czyli jedynym wyjeście bedzie wziąść procek pod S939 plus płyta np:

Procek http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31051

płyta główna http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30034

i jeszcze pamieci http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13688 razy 2

czyli najlepiej gdyby kolega dozbierał sobie kasy bo 400 zł to zamało chyba że ma pamięci. bo jezeli ma pamięci np DDR 266 to niech dozbiera kasy i kupi nowe (lepsze) pamięci