Sempron 3000+ zintegrowana karta?

Cześć Wam :wink:

hmm, po wielu namysłach, zdecydowałem się na semprona 3000+ na sockecie 939 [duża jest różnica cenowa między 939 a 745] oraz na jakąś płytę główną i właśnie chciałbym abyście mi pomogli coś wybrać, najlepiej to chyba żeby była zintegrowana z kartą graficzną bo to dodatkowe koszta przy zakupie nowej karty, a jak narazie mam GF3 :< [i właśnie czy opłaca się kupować płytę która ma rozszerzenie na AGP i PCI-e na jednej płytce?] hmm i tą płytkę jakąś nie drogą, w granicach 200zł.

liczę na Was ;-D

pozdrawiam.

Z integrą na 939 za 200 nawet Asrocka nie kupisz. Albatron (sprzedają ją na dzikie.net), lub Biostar nForce4 obie z PCI-E ~200 zł, kup np Matroxa, TNT, na PCI za 10 zł i zbieraj na coś z PcI-E.

Podaj wszystkie części jakie posiadasz.

Tobi, wszystko na wymianę :wink:

z moich wyliczeń wychodzi mniej więcej coś takiego:

procesor: sempron 3000 s.939 -200zł

pamięć: DDR[2?] 512- 130zł

dysk: Seagate 160GB SATA - 220

płyta główna: ?? ;-D

obecnie mam GF3 ti200, kupująć płytę z PCI-e bez grafiki muszę wydać kolejne grosiwa na jakąś grafikę, tak liczę ze max 170zł. [;

Dlatego może jakimś rozwiązaniem byłby zakup płyty która posiada AGP i PCI-e ? np http://www.allegro.pl/item167016564_ply … kt890.html ?

pozdrawiam.

btw: jeszcze zasilacz: LC-B300ATX

wątpię czy kupisz, na AM2 będzie pewny też ok 200 zł

DdR2 667 Goodram

Płyta taka jak u mnie 240 zł

7200.10

via, odradzam.

Do zmiany na allegro Fortron 350W MDN® 350W, z 2 godz temu były jeszcze 3, może jeszcze jakiś został 50 zł.

hmm, a duża różnica jest w wydajności pomiędzy AM2 a 939?

a zasilacz tzn że nie pociągnie ? :wink:

pozdrawiam.

a i jeszcze czy tą grafikę GF 6100 można porównać do R9550? ;>

Niewielka, ale Semprona na 939 raczej nie kupisz.

Może pociągnie, ale jest duże prawdopodobieństwo że do grobu.

Do 6200 (6200 [te wer z własną pamięcią 64 bit] jest niedużo szybszy od 9550) z TC, grać się da nawet w nowsze gry, jednak ful detali nie będzie, 2 PS, taktowanie rdzenia 425 (radzę nie podkręcać).

heh, ok :wink:

i jeszcze z innej beczki, jaka jest dość dobra karta na PCI-e? w dość nie dużej cenie? bo nie orientuję się na PCI-e ;-D

Radeon X600 All In Wonder Pro, ma tuner TV i podkręcone ramy ok 120 zł na allegro, o ile będzie, jak nie to X550 (wydajność mniej więcej R9600), lub X600 z pamięcią 128 MB i 128 Bitową szyną danych.

dzięki Tobi, qrcze w tej płycie głównej męczy mnie troszke mała ilość gniazd PCI ;-(

mam karte sieciową, port fire wire i może w przyszłości jakaś karta tv i już lipa będzie ![;

pozdrawiam.

Kartę tv zawsze można kupić zewnętrzną na usb, lub na pci-e 1x.

A sieciówkę masz zintegrowaną :stuck_out_tongue:

no fakt :wink:

hm jakie są jeszcze płyty główne z zintegrowaną grafiką, godne polecenia ?:wink:

pozdrawiam.

edit:

tak, ale wiesz w takim przypadku musiałbym, lecieć do tych od internetu o zmianę karty sieciowej ;<

dlaczego ? przecież tylko wtyczke przepniesz i masz neta…

ta płyta jest bardzo dobra, i w tej cenie nie ma raczej nic innego ciekawego… bierz tą i tyle, chyba że możesz dołożyć $

bo każda karta ma przypisany adres mac…

a ile musiałbym ew. dołożyć do innej płytki ?

No właśnie wtyczkę przepniesz i nie masz neta, przykład podłączyłem kompa mojego brata do swojego internetu i nie działał internet, podłączyłem swój komputer do internetu i internet działał oba komputery mają zintegrowaną kartę sieciową.

a wiecie że to całkiem możliwe… bo ja mam takie problem że na zintegrowanej karcie w nowym kompie mi net nie działa, a na starej, co przełożyłem z kompa starego to tak… to teraz poznałem rozwiązanie problemu… :slight_smile:

heh, dość OT :wink:

więc ile musiałbym dołożyć ew. do innej płytki?

Wszędzie gdzie byłem się spytać o tą płytkę co podał Tobi to nie mają itp :wink: gdzie jest ona dostępna ?;>

pozdrawiam.

znak.pl

co do innej to kapa, bo ta jest bardzo dobra

tzn że gigabyte chowa się przy biostarze ?:->

np ten

hm i jeszcze mATX to jest mini, czy jak?

Leży i kwiczy.

Gigabyte robi kiepskie płyty pod AMD K8, lepsze już są Asrocki.

micro-ATX (m-atx)

Inna dobra też m-ATX Abit NF-M2 ponad 300 zł.