Sempron 3200+ 1Ghz?

Witam, niedawno zauważyłem, że mój procesor ma 1Ghz, a z tego co słyszałem od znajomych powinien on mieć 1.8 Ghz

Szukałem informacji na różnych forach, ale nic nie znalazłem. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Poniżej załączam screena z informacją o moim sprzęcie.

info2mt4.jpg

Shikamaru ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Przestaw FSB w biosie ze 100 na 200, ale jeżeli jest to 3200+, to mnożnik powinien wynosić x9

Ten procek mi wygląda na Sempron 2400+ 1667 MHz , czyli fsb=166 (pasują do niego mnożnik oraz napięcie).

no powinno byc 1.8 ghz moze masz wlaczona funkcje cool in quiet albo cos ustawione w biosie najlepiej zresetuj bios do wartosci domyslnych ja sam sobie przypadkiem w biosie spowolnilem procesor jak chcialem go podkrecic:P

Powinien mieć bodaj FSB ustawione na 200MHz i mnożnik na 9x, u Ciebie jest teraz 100Mhz * 10x co daje wlasnie 1Ghz

Wczoraj próbowałem coś zrobić z tym kombinowałem w BIOSie…

Najpierw próbowałem overclockingu, zmieniłem ze 100 na 110, działało dobrze, potem dałem na 120 i komp się nie chciał uruchomić. Obniżyłem wartość do 100 i zmieniłem CPU Ratio (to chyba ten mnożnik) z AUTO na x9, po tym komputer w ogóle nie chciał się uruchomić, musiałem zresetować BIOS za pomocą zworki…

po co gadacie, jak nie wiecie o co chodzi…

takie to fajne? :expressionless:

właśnie, Shikamaru , zmień fsb w biosie na 166 i będzie dobrze :slight_smile:

nie zmieniaj mnożnika w dół, tylko walnij 166mhz na fsb i zwiększ trochę napięcie jak nie będzie wstawał.

Ustaw od razu na 166, a nie podnosisz stopniowo. Podnosząc co 10MHz zwiększasz taktowanie PCI/AGP. Dopiero po zmianie na kolejne stopnie 100-133-166-200 bios ustawi dla nich (AGP/PCI) odpowiednie, standardowe dzielniki. Nie ma dzielników dla tych szyn, dla częstotliwości np 120MHz.

Czyli jak odrazu ustawię na 166 to będzie wszystko dobrze?

Tak, powinno wszystko ruszyć, gdyż wtedy zostaną ustawione odpowiednie, standardowe dzielniki dla AGP/PCI.

Już zmieniłem teraz komputer mi wykrywa procesor Sempron 2400+ i temperatura się trochę podwyższyła do 45 C, powinienem sie tym martwić?

Nie, jest to bardzo dobra temperatura dla tego procesora.

Dzięki wielkie jestem waszym dłużnikiem, szczególnie twoim cosik_ktosik :smiley: