Semsms.exe i problem

Mam dziwny problem otóż zainstalowałem antywirusa AVG Free i zrobiłem pełne skanowanie, wszystko szło dobrze ale gdy doszedł do katalogu „D:\Program Files\Gadu-Gadu\plugs” (Power GG) gdzie znajdował się plik SEMSMS.EXE komp zwariował. Plik ma 269KB a AVG zaczął go skanować i nie mógł skończyć, skanowanie obciążyło komputer do tego stopnia ze nie mogłem nic zrobić (nawet CTRL+ALT+DEL nie dzialały), plik wymiany urósł tak ze wypełnił całe miejsce na dysku a dysk pracował jak szalony. Musiałem zrestartowac kompa. Po restarcie gdy tylko otworzyłem ten folderu znów zaczęło dziać się to samo i znów reset, nawet po wyłączeniu skanera otwarcie folderu wieszało kompa . Spod dosa zmieniłem nazwę pliku i pozbawiłem go rozszerzenia i gdy otworzyłem folder nic się nie działo ale gdy tylko klikłem prawym przyciskiem myszy znów zrobiło się to samo i reset. Pózniej chciałem go skasować więc zaznaczyłem go i gdy klikłem DEL i znów padaka i reset. Pobrałem ten plik netu jako oddzielny program i to samo. Miał ktoś problemy z ty plikiem? Jak to możliwe że plik nie otwierany i bez rozszerzenia może powodować takie problemy? A może to błąd AVG? Poprzednie antywirusy nie miały takiego problemy z tym plikiem ani nie wskazywały na to że jest zarażony wirusem. Mój komp to AMD 300, 96MB ram, system Win98.

Szukając natknełem się na to, ktoś miał podobny problem.

http://www.komputerswiat.pl/forum/jeden … komentarze

Nie znam przyczyny problemu, ale radziłbym dwie rzeczy: albo spróbować wykluczyć ten plik ze skanowania w opcjach antywira (o ile oferuje taką mozliwość i jesli jesteś pewien pliku - że działa i nie jest zawirusowany) a jak sie nie da to, przynajmniej na czas znalezienia rozwiazania, odpuscic sobie ten program antywirusowy i zainstalować coś innego co nie ma z nim kłopotów. Nie wiem czy to pomoże na otwieranie folderu z plikiem - jesli powoduje to monitor antywirusa to imho powinno. Myśle że warto przynajmniej spróbować.

D:\Program Files\Gadu-Gadu\plugs

przeskanuj wszystkie pliki tego katalogu tym scanerem on line

pojedynczo

http://www.kaspersky.pl/

Kasperskiego miałem zainstalowanego niecaly miesiąc temu przez pewien czas, robiłem nim gruntowny skan i nie było problemu z tym plikiem ani z żadnym innym. Problem rozwiązałem kasując plik z dosa (i tak go nieużywałem), potem zrobiłem znowu skan AVG i nie było już żadnych problemów. Ale jak ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego tak się działo, byłbym wdzięczny. Może jakiś bład w kodzie programu?

Skanowałem też prgramami: Avast, MKS, Panda, F-secure i chyba jeszcze jakimś i nie czepiały się pliku.