Sennheiser CX 300 II Zmieniać mp3

Witam was parę dni temu zakupiłem w/w słuchawki.Dźwięk który z nich się wydobywa jest po prostu oszałamiający…Ostatnio gdy wracałem do domu to tak się wsłuchałem że o mało samochód by mnie nie pier… na pasach. Obecnie słucham z telefonu Sansung galaxy s2 i moje pytanie brzmi czy na lepszym odtwarzaczu poczuję różnicę w dźwięku? Czy raczej nie?

Znaczy pytasz czy dobry sprzęt audio wyprodukuje lepszej jakości dźwięk niż telefon?

Odpowiedź brzmi: Tak.

Ja mam słuchawki stereo bluetooth Plantronics Pulsar 260 które kupiłem żeby słuchać muzy z telefonu ale jakość dźwięku tak mnie pozytywnie zaskoczyła że dokupiłem se do kompa adapter bluetooth z obsługą profilu stereo, okazało się że dźwięk z kompa jest jeszcze lepszej jakości (dzięki temu że bluetooth jest wirtualną kartą dźwiękową).

A co do jakości dźwięku to zauważyłem że sporą różnicę jakości da się odczuć porównując odtwarzanie tego samego pliku mp3 z kompa na kiepskim kodeku w porównaniu z odtwarzaniem na dobrym kodeku a jeszcze lepsza jest jakość przy odtwarzaniu w stacjonarnym DVD który ma sprzętowe dekodowanie mp3.

Mam te same słuchawki i ten sam telefon i dopiero po zainstalowaniu POWER AMP zobaczysz jak te słuchawki potrafią dobrze grać jest tylko jeden minus tego że aplikacja z marketu POWER AMP jest płatna, ale płacisz raz i ta aplikacja jest przypisywana do Twojego konta google i cokolwiek bedziesz robil z telefonem czy też go zmieniał to juz zawsze będziesz miał ten program. a teraz coś na pocieszenie program power amp jest w wersji trial na 15 dni i po tym czasie decydujesz czy kupisz go czy nie ale mysle ze kupisz bo jakość muzyki i mozliwości tego odtwarzacza jest przeogromna :slight_smile:

Ja mam SGS2. Słuchawki - wcześniej CX300, teraz NuForce NE-700M. Muzyki słucham na SGS2+NuForce NE-700M+PowerAMP. W wcześniej muzykę odtwarzałem na Cowonie D2+. Teraz grajek zalega w szafce. Owszem - gra lepiej od SGS2, ale nie na tyle, żebym mógł polecić kupno odtwarzacza audio. Do 90% mocy SGS2 generuje naprawdę dobry dźwięk. Przy maksymalnej głośności dźwięk jest lekko zniekształcany. Jeśli chciałbyś kupić odtwarzacz audio, żeby poczuć różnicę musiałbyś wydać z 600zł, a to gra nie warta świeczki. Poza tym… nad czym tu dyskutować. Pytasz o odtwarzacz mp3. Samo mp3 to śmieciowy format popularny tylko i wyłącznie dlatego, że pliki wynikowe są stosunkowo małe.

Napisałem mp3 lecz kupiłbym oczywiście coś co odtworzyło by Flac lub ogg- Co do plików mp3 to z nich nie korzystam,wszystkie pliki mam w formacie wav. Power ampa miałem lecz nie podszedł mi do gustu.Obecnie używam PlayerPro. Na zakup odtwarzacza i tak się zdecyduje z tego względu że ja bardzo dużo słucham muzyki i po prostu moja bateria w telefonie jest katowana i ładowana praktycznie codziennie. Może polecicie mi coś w dobrej cenie??

Jeśli chodzi o dźwięk, to mogę polecić wspomnianego Cowona D2+. Nie jest mały, wszędzie pełno plastiku, ale dźwiękowo - rewelacja. Drugim, którym mogę polecić jest Cowon J3. Sam nosiłem się z zamiarem jego kupna. Jest to najmniej “zaszumiony” grajek, z jakim się spotkałem. Kosztuje już niestety trochę więcej. A jeśli ktoś jest w stanie wydać na grajka ponad 2000zł to powinien zwrócić uwagę na Colorful Colorfly C4.