Sens upgradu z 16.04.1 LTS to 16.04.2 LTS

Mam w VBoxie zainstalowane Ubuntu 16.04.1 LTS. Jaki jest sens przechodzenia na 16.04.2?

16.04.2 to tylko kolejna zbiorcza aktualizacja linii 16.04 LTS zawierająca aktualizacje wydane w międzyczasie. Jeżeli na bieżąco aktualizujesz system to masz już zainstalowane aktualizacje znajdujące się 16.04.2 lub nawet nowsze :wink:

Zobacz co masz
cat /etc/lsb-release

No tak ale te wydania 16.04.X różnią się podobno kernelem, zestawem sterowników oraz procesorem grafiki, X.org. Tyle, że nowsze kernele mają wsparcie tylko przez 6 miesięcy a kernel z 16.04.1 ma wsparcie aż do końca wsparcia całego wydania 16.04.

Nie prościej spojrzeć na packages.ubuntu.com?
Tak płyta *buntu 16.04.2 ma m.in. kernel 4.8
Dokonujęc upgrade’u do wersji aktualnej - nie dokonasz zainstalowania kernela 4.4 (czyli dotychczasowego) do 4.8.
Kernel 4.8 jest EOL. Nie ma już wsparcia :slight_smile:
Czy warto dokonać upgrade’u? Dowolnego upgrade’u zwykle warto, albowiem powinieneś dostać m.in. poprawki bezpieczeństwa.

Nie mam pojęcia o jądrach.Wróciłem z Ubuntu 16.10. do 16.04.01 bo miałem problemy ze Skype’m i VLC . Po tych doświadczeniach pozostanę na nim do końca wsparcia i jeden dzień dłużej:relaxed:

Może po polsku?

Jak kernel 4.8 może być EOL, jeżeli pochodzi z najnowszego wydania?

że co?

Że to. Sprawdź.

W Ubuntu zawsze kernel jest w starszej wersji, akurat ta wersja nie jest już wspierana przez developerów kernela.

@roobal: Nie o to chodzi. W livecd masz w istocie 4.8, niemniej jednak jeśli dasz apt-get dist-upgrade, to APT zaktualizuje wyłącznie wersję kernela 4.4.

Mi chodziło o EOL :wink: