Sens wymiany Komputera na Laptop - prąd

Możesz podać jakie? U mnie ma podane 17" AOC max 48W. Pewnie przy całym białym ekranie.

Więc żeby nie trzymać Was w niepewności:

laptop to HP EliteBook 8570p

Intel Core i7 3520M

16GB DDR3

AMD Radeon HD 7570M 1GB GDDR5

z dyskiem SSD i całą resztą wyposażenie (na czas “testu” uruchomiłem WiFi, BT, WWAN, a nawet podświetlenie klawiatury)

Komputer - to jak się łatwo domyślić - składak

Intel Core i7 970

24 GB DDR3

nVidia GF GTX680 2GB GDDR5

2 x SSD + 6 x HDD + 2 x ODD

2 x Dell U2412M

@ ra-v:

Co zaś się tyczy “białego ekranu” - to raczej działa w druga stronę - pobór mocy jest prawie max. kiedy monitor LCD wyświetla “czarny” obraz.

Przykład - zmieniam tło pulpitu na jednolite czarne tło. Czekam minutę - dwie - odczyt pierwszy: 144-166W

Zmieniam tło na białe - czekam znowu około minuty - odczyt drugi: 136 - 142 W

Veers można wiedziec co ty robisz na tym piecu? 24GB ram? i 6HDD? już nie wspominając o GTX680. 10 systemów wirtualnych otworzonych :D?

Jak bym ci powiedział że gram - to byś pewnie i tak nie uwierzył :smiley:

Poważnie zaś - prawie zgadłeś: 2 serwery 2008 R2, jeden 2008 i 4 klienty (2 na XP Pro i 2 na Win7 - obecnie dodatkowo jeden Win 8 w celu sprawdzenie czy kiedy mnie dotknie ta przyjemność - to czy wszystko nadal będzie działało).

… a w chwilach wolnych od pracy - udzielam mocy obliczeniowej SETI :wink:

Tak?

1 Mój post w tym temacie.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

O 600zł była mowa dla obliczeń z danych podanych przez Ciebie:

Z prostej matematyki (poziom podstawówka) można wyliczyć, że każda złotówka więcej wydana na laptopa (przy założonych parametrach) zwraca nam się po 5,5 godzinach pracy.

Oczywiście to są czysto teoretyczne wyliczenia nie uwzględniające wielu czynników, ale i tak nie nastrajają optymistycznie.

W moim przypadku 1000 zł wydam po ok 8-9 tys godzinach pracy, czyli po prawie 2 latach, już nawet nie licząc prądu zmarnowanego na laptopie.

Właśnie.

Po 2 latach stwierdzę że procesor jest za słaby, albo RAMu potrzebuje, albo dysk i wtedy koszty na laptopie znowu rosną.