Sentymentalny sprzęt

Witam wszystkich serdecznie!

Właśnie rozstaję się z obiektem moich wieloletnich westchnień - komputerem napędzanym przez PIII Tualatin 1,4GHz.

Komputer przeszedł przez ponad sześć lat prawdziwą ewolucję:

  • zaczynałem z konfiguracją - 256 MB RAMu, celerona 900, 20 GB dysku twardego i GF 2 Mx400,

z czasem (i spadkiem cen sprzętu) udało mi się wymaksić prawie każdy komponent, by ostatecznie wyglądał tak:

  • PIII 1,4GHZ

  • 1GB RAMu

  • 500GB dysk twardy SATA (przez przejściówkę PCI --> SATA)

  • GF 7600GT 256DDR3 RAM

  • Sound Blaster Audigy 2 ZS Gold

  • karty WiFi, ethernet (nie ma integry na płycie)

  • dodatkowe 4 porty USB 2.0 na karcie PCI

  • karta DVB-S i programator z kartą Cyfry

Komputer służył mi do wczoraj, właściwie nie mogłem na niego narzekać

  • w grach zatrzymałem się już jakiś czas temu (na GTA SA i Need For Speed Underground - które swoją drogą działają bardzo dobrze) więc mocy mi nie brakowało.

  • do jego podstawowego zadania - skanowania klisz - nic więcej nie trzeba. Do netu, poczty, open office’a, zdjęć, filmów, TV czy muzyki też był super.

No i jak zacząłem pisać aukcję - to aż mi się przykro zrobiło… Każdy element upolowany, kupiony jako nowy.

Pewnie poleci za jakieś grosze, a mam wrażenie, że takie maszyny z historią, to powinny być sprzedawane w osobnej kategorii.

Mimo, że nie mam już wolnego miejsca i mam nowego (swoją drogą 10000000x szybszego) kompa - to starego jakoś mi żal.

Macie jeszcze gdzieś takie sentymentalne zabytki?

Pozdrawiam

nuvon

ps. nawet 90-dniowa wersja Windows 7 Enterprise działała na nim przyzwoicie :slight_smile:

no jacha, zdarza się p3 550 na slota A działający i parę innych złomków, ty nie sprzedawaj jako całość a na części.

Pewna moja znajoma trzyma “na wszelki wypadek” uroczy zabytek:

Rocznik 1996, Pentium 1, 16MB RAM, dysk niecałe 4GB (!), Win 95 i, co ciekawe działa jeszcze jako tako :slight_smile: Solidny sprzęt.

szkoda oddać stabilny sprzęt za przysłowiową stówę. wolał bym go wykorzystać do delikatnej pracy w razie problemów z nowym kompem.

ten sprzęt nie spełnia minimalnych wymagań w dzisiejszych czasach… rozłożyć na części i popchnąć na allegro… sama grafa jest warta ponad 100zł

Szkoda mi trochę czasu, żeby rozpisywać to na części.

Sound Blaster Audigy 2 ZS Gold trafił np do nowego kompa, DVB-S też.

Plusami starocia są dysk twardy i już nie częsta spotykana grafika.

Co do wymagań - faktycznie jak na dziś to za mało mocy,

ale do prostych, codziennych zastosowań + zdjęć służył mi do wczoraj.

Za stówkę nie puszczę, choćby z sentymentu. Zobaczymy jak wyjdzie

Hehe ja też mam taki sprzęt,

Komputer marki Compaq miał oryginalnie dysk o pamięci 1,95GB, potem dołożony został drugi mający 2,25GB. 128MB ramu karta graficzna 16MB procesor intela 440MHz. Rocznik chyba 95’ nie sprzedam go nigdy :!: