Serial telewizyjny a prawa autorskie

Witam,mam takie pytanie czy mogę ściągnać legalnie z internetu seriale telewizyjne jeżeli posiadam dany program z którego został nagrany odcinek serialu np z FOX HD w Cyfrowym Polsacie, i dany serial wrzucony jest w internet nagrany właśnie z tego programu(w odcinku serialu jest emblemat programu telewizyjnego)?? Czy jest to zgodne z prawem bym ściągnął dany odcinek na własne potrzeby??

Tak jest zgodne z prawem o czym mówi art. 23 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Pod warunkiem, że w tym samym czasie niczego nie udostępniasz. Z tego powodu torrent i inne P2P odpadają.

No np z chomika

Tak, możesz. To tak samo, jakbyś go nagrał z telewizji. Emblemat stacji nie ma tu żadnego znaczenia, on pełni tylko funkcję informacyjną.

Wydarzenia sportowe również?

Z internetu można ściągać wszystko za wyjątkiem płatnego oprogramowania (o ile się za nie nie zapłaciło). Prawo polskie tego nie zabrania.

e-booki, czasopisma również? O tym nie wiedziałem :stuck_out_tongue:

A czy legalne jest oglądanie streamowanych seriali on-line? Takich stron jest dość sporo.

@XOR-streamowane tak; serial nie jest zapisywany w cache przeglądarki, więc nie masz możliwości jego odtworzenia na jego podstawie.Po prostu oglądasz i nie ściągasz go na dysk, co jest legalne(inaczej iplex, ipla byłyby nielegalne).