Server 2003 czy xp?

no właśnie który system jest lepszy ?? server 2003 czy xp??

jak mozecie to zamieszczajcie tez screeny z tego 2003 , bo chyba bede chcial zainstalowac tego servera, acha i czy warto sie z xp przesioadac na servera ?

To zależy do czego potrzebujesz tego systemu. Windows 2003 jest systemem serverowym. Możesz poczytać on nim i jego konfiguracji TUTAJ

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … &highlight

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … &highlight

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … &highlight

Ja osobiście nie siedziałem na 2003 bo mi nie potrzebny , nawet mam windows 2003 standard edition z półroczna licenją :smiley: , a osobiscie wole xp Home edition bardzo dobra w domowych warunkach :smiley:

Przełacz sobie skórki na klasyczne to będziesz miał screna.

A tak poważnie to do czego ci on ma służyć. Wtedy będziemy wiedzieć czy warto czy nie. :smiley:

jako stacja robocza , chciałem zobaczyć jak sie na nim pracuje, bo słyszałem że można go przerobić, acha i co z bezpieczeństwem jesli chodzi o 2003 w porównaniu do xp z sp2??

Windows Server 2003 to system serwerowy. Nie sądzę aby było Cię stać na zakup licencji za kilka tysięcy po to tylko aby pracować na nim na zwykłym kompie. Zainteresowanie nim zapewne wzięło Ci się stąd, że jest właśnie dużo droższy (czytaj: pewnie też i lepszy). Powiem więc krótko: daruj sobie… Windows Server 2003 można oczywiście dostosować tak (standardowo np. wyłączona karta muzyczna, obsługa aparatów cyfrowych, skanerów) aby udawał system desktopowy jednak zawsze będzie to inny system niż Windows XP SP2. Co za tym idzie część programów np. antywirusowych przeznaczonych pod systemy desktopowe odmówi na nim posłuszeństwa.

Już od dawna staramy się przekonywać aby wybierać oprogramowanie na miarę swoich potrzeb, a nie bezmyślnie rzucać się na to co najdroższe (czytaj: najlepsze). Jak widzę syzyfowa to praca…

a ja mam w2k3 + sp1 i jestem jak na razie zadowolony. polecam. wygklad walnalem ten z xpeka wlaczylem usluge kompozucje i ma byc ok!!

chodzi rownie pieknie jak xpek !!

o roznicach mozna poczytac na stronie microsoftu :slight_smile:

ej a w jakim pliku jest zapisany klucz produktu?

Ściągnołem jeszcze pare dni temu triala ze strony ms, przysłali mi na mejla klucz ale go noechcący usunąłem , tzn mejla niechcący usunąłem, a wiem że jakimś pliku jest zapisany klucz

Napisz do Microsoftu-na pewno jeszcze raz ci przyślą. Następnym razem polecam przed pisaniem postów wziąść do ręki słownik ortograficzny.To będzie o wiele korzystniejsze dla społeczności tego forum.

Aby dostać klucz produktu wystarczy zarejstrować się tutaj:

https://microsoft.odrer-5.com/windowsserver2003evaldl/

O adres nie działa chyba mam przestarzałe inforamcje :frowning:

Co ja zrobie kiedy zainstaluje se SBS 2003 skąd ja wezme klucz

kit z tym

ZMIENIONO

teraz na stronce msa można pobrać za darmo wersje 180 dniową z sp1, więc znowu sie zarejestrujer i dostane ten swój klucz :slight_smile:

A podasz dokładny link bo jak widzisz mój nie działa

więcej info znajdziesz na stronce http://www.windows2003.pl