Server 2008 Standard (nie R2), 51GB folder Windows

Witam.
Skończyło mi się miejsce na partycji C na serwerze, folder Windows zajmuje 51332577344. Nie znalazłem żadnego skutecznego narzędzia do oczyszczania dysku do tej edycji serwera (od R2 coś tam jest).

Spróbuję coś podziałać z SQLem, może się uda przenieść coś na inną partycję, jednak na długo to nie pomoże.
Proszę o jakieś podpowiedzi :wink:
Dziękuję.

A można wiedzieć z jakiej przyczyny partycja C ma tak małą wielkość?

Ponieważ w 2009 roku nikt nie przypuszczał, że Windows dokona takiego absurdu. Partycja C jest na 2 dyskach HP DG0072BALVL w raid1. Każdy z tych dysków ma 72GB.

Obawiam się, że nie obejdzie się bez migracji na większe dyski. Sytuacja w której system “dusi się” na partycji na pewno odbija się na wydajności serwera. Można by popróbować w ustawieniach wielkości pliku wymiany ale to tylko pogorszy sytuację.

Na szybko możesz usunąć $patchcache
oraz przyciąć plik wymiany jak masz dość RAMu

Przeniosłem na inny hdd $patchcache, oraz sporo plików .log (1,8GB). W Internetach piszą, żeby jednak tego patchcache nie ruszać, no ale może będzie ok. Plik wymiany jest na innym hdd.
Teraz wygląda to tak:

CCleaner+CCEnhancer podpowiadają jeszcze:

[MS SQL Server*] 1.1GB
FileKey3=%ProgramFiles%\Microsoft SQL Server*\MSSQL\Log|ERRORLOG;.|RECURSE
FileKey4=%ProgramFiles%\Microsoft SQL Server*\Setup Bootstrap\LOG|.|RECURSE

[.NET Framework Cache*] 447MB
FileKey1=%WinDir%\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\SetupCache|.|RECURSE
FileKey2=%WinDir%\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319\SetupCache|.|RECURSE

[.NET Framework Temps*] 313MB
FileKey2=%WinDir%\assembly\temp|.|RECURSE
FileKey5=%WinDir%\Microsoft.net\Framework64*\Temporary ASP.NET Files|.|RECURSE

[Service Control Manager Logs*] 150MB
FileKey1=%WinDir%\System32\LogFiles\Scm|.|RECURSE

Jakie jest Wasze zdanie odnośnie powyższych?

Jeszcze na boku postawiłem sobie dla sprawdzenia na świeżo taki system, zaktualizowałem, i wygląda to tak:


Reinstalkę i tak wypadałoby kiedyś zrobić. Wygląda na to, że ten czas wkrótce nadejdzie.