Server FTP-Problemy z połączeniem


(Blazee) #1

Witam.

Mam taki problem: stworzyłem serwer FTP programem "Bullet Proof FTP server v2.3.1" (wcześniej próbowałem kilkoma innymi), ale niestety z mojej domowej sieci nie mogę się z nim połączyć (gdy próbuje przez przeglądarkę "google chrome" normalnie prosi o login i hasło wpisuje i wyskakuje komunikat że nie można się połączyć), natomiast mój znajomy ze swojego komputera łączy się z moim serwerem bez problemu. Mam internet z sieci osiedlowej z zewnętrznym IP, korzystam z routera linksys cisco WRT54GH. Pomożecie?


(Adax) #2

Musisz przekierować za pomocą usługi Virtual Servers port 21 na twój komputer lokalny (wpisując jego ip).

Instrukcja tutaj: http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Linksys/WRT54G/


(Blazee) #3

Niestety robiłem to już wcześniej nie pomaga.


(roobal) #4

Prawdopodobnie trzeba będzie odblokować porty na zaporze sieciowej routera, być może router oferuje gotowe ustawienia zapory dla FTP, sprawdź to.

Pozdrawiam!


(Blazee) #5

Dwa zdjęcia przedstawiające ustawienia routera:

  1. http://www.fotoload.pl/index.php?id=0f9 ... 1fb22b1929

  2. http://www.fotoload.pl/index.php?id=5d0 ... c5b1e11794


(roobal) #6

Wygląda na to, że w routerze nie można ustalać własnych reguł zapory. Sprawdź jeszcze w konfiguracji serwera czy jesteś uprawniony do uzyskania dostępu do niego.

Pozdrawiam!


(Blazee) #7

Jak najbardziej mogę ustawić reguły zapory. Tylko powiedz które mają być włączone, aby działało


(Szakin) #8

FTP porty 20 i 21. Jak przekierowujesz port dla adresu 192.168.101 np to ten adres nadajesz recznie karcie sieciowej gdzie jest serwer FTP, Mozesz ten adres ustawic w strefie DMZ routera. wyłacz zaporę systemowej lub otówrz dodaj porty w zaporze


(roobal) #9

Z tym, że serwer FTP korzysta jeszcze z innych portów po połączeniu i w tym przypadku zapora sieciowa powinna śledzić ruch sieciowy.

To będzie dobre rozwiązanie ale jeśli serwer ma być do prywatnego użytku dla kilku znajomych, a nie publiczny dla całego świata, to DMZ odejdzie raczej na drugi plan.

Pozdrawiam!