Server FTP-Problemy z połączeniem

Witam.

Mam taki problem: stworzyłem serwer FTP programem “Bullet Proof FTP server v2.3.1” (wcześniej próbowałem kilkoma innymi), ale niestety z mojej domowej sieci nie mogę się z nim połączyć (gdy próbuje przez przeglądarkę “google chrome” normalnie prosi o login i hasło wpisuje i wyskakuje komunikat że nie można się połączyć), natomiast mój znajomy ze swojego komputera łączy się z moim serwerem bez problemu. Mam internet z sieci osiedlowej z zewnętrznym IP, korzystam z routera linksys cisco WRT54GH. Pomożecie?

Musisz przekierować za pomocą usługi Virtual Servers port 21 na twój komputer lokalny (wpisując jego ip).

Instrukcja tutaj: http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Linksys/WRT54G/

Niestety robiłem to już wcześniej nie pomaga.

Prawdopodobnie trzeba będzie odblokować porty na zaporze sieciowej routera, być może router oferuje gotowe ustawienia zapory dla FTP, sprawdź to.

Pozdrawiam!

Dwa zdjęcia przedstawiające ustawienia routera:

  1. http://www.fotoload.pl/index.php?id=0f9 … 1fb22b1929

  2. http://www.fotoload.pl/index.php?id=5d0 … c5b1e11794

Wygląda na to, że w routerze nie można ustalać własnych reguł zapory. Sprawdź jeszcze w konfiguracji serwera czy jesteś uprawniony do uzyskania dostępu do niego.

Pozdrawiam!

Jak najbardziej mogę ustawić reguły zapory. Tylko powiedz które mają być włączone, aby działało

FTP porty 20 i 21. Jak przekierowujesz port dla adresu 192.168.101 np to ten adres nadajesz recznie karcie sieciowej gdzie jest serwer FTP, Mozesz ten adres ustawic w strefie DMZ routera. wyłacz zaporę systemowej lub otówrz dodaj porty w zaporze

Z tym, że serwer FTP korzysta jeszcze z innych portów po połączeniu i w tym przypadku zapora sieciowa powinna śledzić ruch sieciowy.

To będzie dobre rozwiązanie ale jeśli serwer ma być do prywatnego użytku dla kilku znajomych, a nie publiczny dla całego świata, to DMZ odejdzie raczej na drugi plan.

Pozdrawiam!