Server Tibii

Czy zna ktoś program dzięki któremu mogę sobie postawić server do tibii??

i żeby był to server pod tibie 7.6.


Z góry dzięki za pomoc

ip changer

IP changer zmienia jedynie to gdzie ma sie podłączyć tibia a mi chodzi o program który mi postawi serva na moim kompie.

Takiego programu nie ma. Musisz ściągnąć OTS. Wpisz w przeglądarce '‘TIBIA OTS’'i coś znajdzie. A jeśli chodzi o modyfikację serva, to na http://www.tibia.org.pl, na forum masz wszystko dokładnie opisane.

http://www.otfans.pl ->>>>> forum

Witam. No więc ściągamy przykładowy server do Tibi. Osobiście polecam YurOts 0.9.4d, ponieważ jest bardzo stabilny. Ots skrót z ang. oznacza Open Tibia Server. Prosto mówiąc własny server Tibii w domciu :P. W tym poście opiszę z grubsza OTS pod Tibię 7.6. Po ściągnięciu takowego OTSA zaczynamy od rozpakowania pliku i umieszczenia go w jednym katalogu.

Otwieramy plik config.lua (odpowiedzialny za konfiguracje otsa) w notatniku. Wygląda on tak:

Teraz struktura postaci i naszego Gma. W folderze ‘data/accounts’ znajduje się plik account naszej postaci pod nazwą (nazwa to będzie numer naszego accounta, więc każdy wg własnego uznania) np. 1.xml . Tak wygląda przykładowy plik account:

Gdzie:

-pass -> hasło do accounta

-premDays -> ilość dni premium account (działa tylko w starych wersjach, tutaj nie!)

-character name -> imię naszej postaci

-type -> ???

Teraz objaśnię strukturę plików postaci. Pliki postaci znajdują się w katalogu „data/players” pod nazwą postaci (nazwa musi być ta sama, co character name w poprzednim pliku).W moim przypadku będzie to Yurez. Plik powinien wyglądać następująco (oczywiście to tylko przykład, plik może się znacząco różnić!):

Gdzie:

-player name -> imię postaci musi być takie same w pliku accounta,

-account -> numer accounta w moim przypadku 1 (numer taki sam jak w pliku „data/accounts”),

-sex -> płeć postaci,

-lookdir -> kierunek zwrócenia postaci (np. północny),

-voc -> profesja,

-exp -> ilość doświadczenia,

-level -> poziom,

-access -> prawa dostępu. 0 – normalny gracz, 3 – GM (ustawiane w commands.xml),

- maglevel -> poziom magiczny,

-spawn -> współrzędne logowania na mapie (sprawdza się je za pomocą edytora map),

-temple -> współrzędne świątyni (gdy player zgnie właśnie tam się pojawia),

-health -> życie, now -> aktualne życie, max -> maksymalne życie,

-mana -> mana, reszta tak samo jak wyżej,

-look type -> wygląd (kolory), najlepiej tu nie ruszać, a przestawiać sobie w czasie gry,

-skills -> nasze skille oto spis który numer to który skill:

1 – fist fighting

2 – club fighting

3 – sword fighting

4 – axe fighting

5 – distance fighting

6 – shielding

7 – fishing

-inventory -> nasz ekwipunek,

-slot slotid=“1” -> miejsce w naszym ekwiputnku:

1= hełm

2= amulet

3= plecak

4= zbroja

5= prawa ręka

6= lewa Ręka

7= nogawice

8= buty

9= pierścień

10= miejsce na strzały

-count -> licaba jakiś rzeczy np. boltów, gp, runów,

-lastlogin – czas ostatniego logowania,

-premticks – czas pozostałego pacca,

-promoted – promocja; 0 – brak, 1- posiadanie,

-banned – status bana; 0 – brak, 1 – ban,

Myślę że pomogę. Pozdrawiam.