Service Pack 1 - czy warto instalować?

Dlaczego dopiero w połowie maja?Pytam,bo mam problem z instalacją.

Bo najpierw na WU pojawi się SP1 dla posiadaczy Vista Ultimate, dopiero z czasem dla Basci i Premium. :wink:

Ja właśnie zainstalowałem SP1 (ściągnięte z microsoft.pl bo mi się już nie chciało czekać na WU) i na razie jakichś specjalnych fajerwerków nie zauważyłem. Grunt, że działa :slight_smile:

Za to miałem taką niespodziewajkę, że ponoć SP zjada dodatkowe 2,5GB. U mnie przed instalacją było około 16GB wolnego miejsca. Za to po instalacji jest 33GB wolnego. :o A nic mi nie było wiadomo o jakimś zapchanym śmietniku czy zalegających tempach… Także pierwsze miłe zaskoczenie.

Aha, mówię o Home Premium

Bzdura, posiadam vistę busines i basic, i na obu miałem od początku na windows update miałem sp1.

Generalnie po instalacji sp1 system chodzi jak by sprawniej.

I ogólnie to jestem zadowolony :slight_smile:

Nic się nie pogorszyło :stuck_out_tongue:

mi się trochę dłużej włącza po instalacji sp1. tzn jak już się załaduje pasek z 3 razy to później musze z 15 sekund czekać i mam kursor myszki na czarnym tle a póxniej ekran logowania. u was też tak jest?

Kynek, u mnie tego nie ma :slight_smile:

A system uruchamia się tak samo szybko jak się uruchamiał :slight_smile:

Nic nie spowolniło

Hmmm dziwne ;p może z czasem się ustabilizuje.

Ja mam Premium i jeszcze się nie pojawiło. :wink: A ktoś o tym chyba już pisała, że dla Visty Ultimate wcześniej będzie SP1 (na WU) i potem się do tego MS ustosunkował nawet, ale nie pamiętam do końca jak to było. Można stwierdzić na pewno to, że jedni mają wcześniej, drudzy później - polityka MS. :wink:

To nie polityka msa :slight_smile:

Widocznie masz jakieś niekompatybilne sterowniki w systemie, dlatego na windows update nie masz sp1 :slight_smile:

Ja też mam Premium i u mnie SP pojawił się na WU w kwietniu,niestety nie udało mi się zainstalować(pisałem o tym w innym miejscu,błąd 80041026)Może to był powód?Na dziś WU nie pokazuje SP do instalacji.

Jeśli chodzi o widoczność pamięci 3GB lub 3,3GB w Windows Vista/XP 32 bitowym to jest to spowodowane tym, że urządzenia takie jak karta graficzna oraz inne karty rozszerzeń używają adresowania tak jak pamięć. Więc to ile system 32 bitowy widzi pamięci (przy 4GB) jest związane z ilością urządzeń np. kart rozszerzeń. System 32 bitowy potrafi zaadresować tylko pewną ilość urządzeń, więc jeżeli w komputerze znajduje się 4GB to nie wystarcza dla niej adresów.

Poza tym było to na forum dziesiątki razy.