Service Pack 2 for Vista

Witam! Wczoraj wieczorkiem, pojawił mi się komunikat od Windows Update o tym iż zostały pobrane aktualizację i są gotowe do instalacji. Więc włączyłem je i zobaczyłem że to service pack 2 (to nowy komputer) to pewnie dlatego dopiero teraz…po jego instalacji komputer niestety długo się uruchamia, oraz kamera i gg długo się włączają podczas uruchamiania z komputerem…wiem że to wina service packa ale co zrobić…?? Mam laptopa Toshibe oraz Viste Home Edition… :smiley:

Winux , od czego masz dział Vista? Przenoszę. Proszę nazwać temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Przeczytaj go proszę.

Sprecyzuj co to dla ciebie znaczy długo?

Jaki model i jaka Vista ?

TOSHIBA L500, Vista home edition 32x…normalnie trzeba czekać długo na powitanie i uruchomienie aplikacji, przed SP2 wszystko szybko i ładnie chodziło…

Proponuję skorzystać z narzędzia compcln zawartego w Service Pack 2 - opis tutaj: http://pclab.pl/art34993-11.html. Potem wyczyść śmieci np. programem CCleaner. Możesz też zdefragmentowac dysk.

A na koniec nie zapomnij o optymalizacji autostartu (msconfig). Toshiba potrafi dodawać całe wory niepotrzebnego oprogramowania, które uruchamia się ze startem systemu.