Service Pack 2 PL Vista HP problem z instalacją

Mam problem z instalacją SP2 All language na Viscie Home Premium. Włączam instalkę i w połowie instalacji dodatku przerywa instalację i wyświetla “Instalacja się nie powiodła”. Pisało że aby rozwiązać problem trzeba pobrać Narzędzie KB947821. Po instalacji narzędzia (nie mogę go nigdzie znaleźć) sytuacja się powtarza. Przypuszczam, że może to mieć związek z wersją Visty dołączonej specjalnie do mojego laptopa ( Asus M50Vc ). Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu i z góry dziękuję.

SP2 instaluje się na Vistę z SP1 (na “gołą” się nie zainstaluje). Najpierw jednak (jeżeli SP2 pochodzi z Windows Update/aktualizacji automatycznych) należy zainstalować aktualizację wstępną - http://support.microsoft.com/?kbid=955430. Spróbuj.

Mam zainstalowany SP1 i plik pobrałem normalnie ze strony nie z WU. Ta wstępna też nic nie pomogła. Dają link do tej strony http://support.microsoft.com/kb/947821. Zauważyłem też że nie moge włączyć centurm zabezpieczeń. Próbowałem zainstalować z WU ale też wyskakuje błąd :frowning:

Może trochę głupie pytanie. Po instalacji tego narzędzia KB947821 restartowałeś system?

Tak restartowałem, nie wiem jak z niego skorzystać, po co ono w ogóle jest i gdzie sie znajduje