Service pack 2

Witam!

Mam problem z Service Packiem 2 do systemu Windows XP Professional. Otóż, kiedy po formacie usiłuję zainstalować dysk skompilowany już z SP 1 i 2 to wszystko idzie OK do momentu rozpoczęcia pracy instalatora WXP (do pierwszego logo Windows które pojawia się po restarcie). Komputer się wówczas wiesza na tym oknie i nie chce iść dalej. Kiedy następnie raz jeszcze formatuję partycje w NTFS i wrzucam płytę z SP1 to nie ma problemu i system się instaluje. Póxniej usiłuję wgrać SP2 z pliku i ta sama reakcja, restart i zawieszka. Co ciekawe, na tym samym sprzęcie wcześniej nie było z tym problemów. O co Waszym zdaniem może tu chodzić? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

jaką posiadasz karte graficzną??

Moja karta to Nvidia GeForce FX 5200

Moim zdaniem powinieneś zacząć od testu pamięci RAM, jeśli na pewno ten sam komputer, co poprzednio.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

dinx a po kiego grzyba wgrywasz SP1 przed instalacją SP2 ??

Zintegruj instalkę WIn XP z SP2 i z tak przygotowanej płyty przeprowadzaj instalacje.

No właśnie rzecz w tym, że z płyty ze skompilowanym SP2 nie chce iść dalej niż do pierwszego ekranu. A wcześniej chciał. Nie wiem, czy to wina sprzętu, czy coś się powaliło w konfiguracjach. Próbowałem na różne sposoby (włącznie z instalowaniem na FAT’ach), ale nic to nie daje. Problem pojawia się w momencie, gdy do głosu dochodzi SP2. :frowning:

Spróbuj na czas instalacji podmienić kartę graficzną na inną, lub jeżeli to nie pomoże skorzystać z porady Pawka

Pamięc sprawdzę, mam tylko jedno pytanie. Mam płytę MSI 865PE/G Neo2 i w nią wpięte 4 kości po 256 ram każda. Przy uruchamianiu komputera mam informację, że pracują one w single lub virtual channel. Czy to jest w porządku?

Złączono Posta : 13.12.2005 (Wto) 20:18

Juz wiem co się stało. Gdyby ktoś miał ten sam problem, to rozwiązaniem jest aplikacja kb885626. Więcej informacji na http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=9b99c199-5d75-454f-ae07-b620727be8d8&DisplayLang=pl