Service pack 2


(Graffix) #1

Witam!

Mam problem z Service Packiem 2 do systemu Windows XP Professional. Otóż, kiedy po formacie usiłuję zainstalować dysk skompilowany już z SP 1 i 2 to wszystko idzie OK do momentu rozpoczęcia pracy instalatora WXP (do pierwszego logo Windows które pojawia się po restarcie). Komputer się wówczas wiesza na tym oknie i nie chce iść dalej. Kiedy następnie raz jeszcze formatuję partycje w NTFS i wrzucam płytę z SP1 to nie ma problemu i system się instaluje. Póxniej usiłuję wgrać SP2 z pliku i ta sama reakcja, restart i zawieszka. Co ciekawe, na tym samym sprzęcie wcześniej nie było z tym problemów. O co Waszym zdaniem może tu chodzić? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.


(Tomek Zamlynny) #2

jaką posiadasz karte graficzną??


(Graffix) #3

Moja karta to Nvidia GeForce FX 5200


(system) #4

Moim zdaniem powinieneś zacząć od testu pamięci RAM, jeśli na pewno ten sam komputer, co poprzednio.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125


(fiesta) #5

dinx a po kiego grzyba wgrywasz SP1 przed instalacją SP2 ??

Zintegruj instalkę WIn XP z SP2 i z tak przygotowanej płyty przeprowadzaj instalacje.


(Graffix) #6

No właśnie rzecz w tym, że z płyty ze skompilowanym SP2 nie chce iść dalej niż do pierwszego ekranu. A wcześniej chciał. Nie wiem, czy to wina sprzętu, czy coś się powaliło w konfiguracjach. Próbowałem na różne sposoby (włącznie z instalowaniem na FAT’ach), ale nic to nie daje. Problem pojawia się w momencie, gdy do głosu dochodzi SP2. :frowning:


(fiesta) #7

Spróbuj na czas instalacji podmienić kartę graficzną na inną, lub jeżeli to nie pomoże skorzystać z porady Pawka


(Graffix) #8

Pamięc sprawdzę, mam tylko jedno pytanie. Mam płytę MSI 865PE/G Neo2 i w nią wpięte 4 kości po 256 ram każda. Przy uruchamianiu komputera mam informację, że pracują one w single lub virtual channel. Czy to jest w porządku?

Złączono Posta : 13.12.2005 (Wto) 20:18

Juz wiem co się stało. Gdyby ktoś miał ten sam problem, to rozwiązaniem jest aplikacja kb885626. Więcej informacji na http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=9b99c199-5d75-454f-ae07-b620727be8d8&DisplayLang=pl