Service Pack 3: Ostrzeżenie

(Skorpion 07) #1

Piszę to by ostrzec większość użytkowników Windows XP P rzed doś problematycznym SP3. Czemu? Przedtem (jak można się domyślić :P), posiadałem SV2 i wszstko było elegancko glan cegal. (Winde mam orginał, a jak by inaczej:P) któregoś dnia wyskoczyło mi, że są dostępne aktualizacje. no to siup instalatora odpalam i wio! Przez pierwszy miesiąc komp działał jak przedtem. Ale pewnego dnia, włączam, pokazuje się okno ładowania systemu. Czekam już dłuższą chwilę i naglę się zacina. Reset. Efekt: Znowu się zacioł. W końcu wziołem tryb awaryjny. Musiałem przywrucić sprzęt z przed kilku dni żeby zatrybił. Następnego dnia to samo. Pomyślałem w końcu, że mam jakiegoś wirusa. Przeskanowałem kompa za pomocą ESET NOD32 Antivirus. Nic nie znalazł. Puźniej uruchamiam kompa jeszcze raz i nagle taki komunikaz, że błędny odczyt dysku. Później, że nie ma jakiegoś pliku z jądra windy i żebym włożył płytę systemową. Wiec tak robię. Nic, po naprawie to samo. W końcu wyłączyłem go normalnie, puźniej z sieci. Odczekałem parę chwil i włączam go jeszcze raz. Zatrybił. No to wziołem wywaliłem SV3 i wróciłem na SV2. i Wszystko działa jak powinno. Niestety teraz co jakiś czas słyszę niepokojące odgłosy z twardego. jakby się głowica wyłączała, lub coś takiego.

Oczywiście nie twierdzę, że tak będzie z każdym przypatkiem SV3. Ale jeżeli komuś będą się dziać podobne żeczy teraz będzie wiedział co jest tego przyczyną i jak jej zapobiec.

(Porchekarera) #2

Hm.... dużooo błędów nie SV tylko SP u ciebie tylko tak jest SP3 powinno instalować się na czusty system. Skoro spory czasł działał komp z SP3 to wina leży po twojej stronie pewnie dysk masz uszkodzony.

(Skorpion 07) #3

Dysk był kiedyśm, dawien dawno temu lekko porażony prądem. Dokładnie piorunem po kablu telefonicznym. padł ruter, płyta główna i kawałek dysku. oczywiście naprawa w autoryzowanym serwisie. Powiedzieli że dysk można jeszcze wykożystać, więc został. Robiło się wszystko na kompie i było git. Jeszcze wczoraj mój ojciec zainstalował na tym kopmie SP3 (nie wiedział żeby go nie instalować) i komp znów stanął dęba. Krótko mówiąc, powtórka z rozrywki. WywalamSP3, Instaluję SP2 i wszystko działa jak powinno. Ale dysk nadal Wydaje dziwne odgłosy.

A w kompie ma dwa twarde.Drugi dokupiłem już po naprawie bo miałem mało miejsca. System i SP3 instalowałem i na tym nowy Ale jak już mówiłem, efekt był ten sam.

(Krzysztof C.) #4

Przyczyną Twoich problemów jest dysk nie SP3

(Enter6000) #5

Posiadam SP3 na bardzo starym komputerze i wszystko w jak najlepszym porządku. Nic się nie zacina.

I najlepiej taki Service Pack instalować na czysty system.

(Skorpion 07) #6

Więc proszę mniejwięcej o dokładną przyczynę. To niby dlaczego mam to somo na nowym dusku?!

To jest nieopłacalne, Mam za dużo danych na sprzęcie. Nie mówię tu o grach, bo mam ich tylko trzy. To gdzie mam shować okolo 200GB Danych? Napewno nie na DVD :stuck_out_tongue_winking_eye: sieć lokalna odpada. Żaden ze sprzętów nie pomieści tyle danych. Nawet na raty.

(Krzysztof C.) #7

Telepatycznie nie da się stwierdzić co dzieje się z Twoim(i) dyskiem/dyskami. Nie dalej jak dwa dni temu miałem sytuacje taką, iż Kaspersky 7 był "przyczyną" takich cudów. Po zainstalowaniu i restarcie komputera system już nie wstawał. Ile się nasłuchałem, że Kaspersky to musi być jakiś syf do potęgi - okazało się jednak, że oba dyski były uszkodzone, a właściwie przejawiały objawy utraty danych. Po dogłębnych testach jeden poleciał na śmietnik a drugi na serwis. SP3 nie ma żadnego znaczenia.

(Skorpion 07) #8

Może to i racja. Ale czmu dzieje się tak tylko gdy na kompie pokaże SP3. A reszta przeróżnych programów działa swobodnie. Nawet gry. Czyżby moje HDD nie lubiły SP3? :smiley: :smiley: :smiley:

(Krzysztof C.) #9

A jeśli SP3 ingeruje (a tak jest) głęboko w system i dysk traci dane podczas takiej instalacji to co się dzieje?? Spróbuj zainstalować jakiś "wielki program" - ciekawe czy będzie działał. Sądzę, że nie. W ogóle doradzam przetestowanie tych dysków.

(Skorpion 07) #10

Hmm... A znasz jakiś dostatecznie wielki program którym mógł bym sprawdzić ich reakcje? Nie posiadam dużych program. A napewno nie aż tak wielkich jak SP3. Zresztą zastanawiam się nad kupnem nowej mądrej skrzynki. Jeśli masz jakąś propozycję co do kompa napisz to tu: viewtopic.php?f=19&t=311362

(Emilmlo) #11

ściągnij HD Tune i daj screeny z zakładki health

(Frog) #12

Skorpion07 ,

Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(fiesta) #13

Przed czym ??

Przed niewiedzą jego użytkownika ??

Instalowałem SP3 na wielu różnych komputerach i nowych i starych i na świeżej instalacji i rocznych albo i więcej systemach i nigdy nie sprawiał najmniejszych problemów, a wręcz przeciwnie, system odżywał i był bardziej stabilny. Więc przed czym ostrzegasz ??