Service Pack 4 nie instaluje się

Nie mogę połączyć się z witryną Windows Update ani zainstalować poprawki Service Pack 4. W tym drugim przypadku występuje błąd instalatora pod nazwą: “Instalator nie może zweryfikować integralności pliku Update.inf. Upewnij się, że usługa kryptograficzna jest uruchomiona na komputerze”. Niżej podaję też komunikaty ze ścieżki C:\WINNNT - informacja o Windows Update.

2005-06-15 02:51:54 00:51:54 Error IUCTL Digital Signatures on file C:\Program Files\WindowsUpdate\V4\temp\iuident.cab are not trusted (Error 0x80096005: Podpis sygnatury czasowej i/lub certyfikat nie mogą być zweryfikowane lub są zniekształcone.)

2005-06-15 02:51:54 00:51:54 Error IUCTL Digital Signatures on file C:\Program Files\WindowsUpdate\V4\temp\iuident.cab are not trusted (Error 0x800B0004: Temat nie jest zaufany dla podanej akcji.)

2005-06-15 02:51:54 00:51:54 Error IUCTL Failed to download iuident.cab from http://windowsupdate.microsoft.com/v4/ to C:\Program Files\WindowsUpdate\V4\temp (Error 0x800B0004: Temat nie jest zaufany dla podanej akcji.)

a czy masz legalny system ??

bo mi się wydaje ze nie

Oczywiście, ale ostatnio wykasowywywałem przez nieostrożnoć certyfikaty w Narzędzia - Opcje internetowe - Zawartość - Certyfikaty. Przy niektórych z Microsofta w zakładce Ścieżka certyfikacji - Stan certyfikatu zobaczyłem, że certyfikat ten wygasł. Niektóre mialy datę do 2002 roku, więc uznałem, że są zbędne. Być może tam tkwi problem, bo wtedy zaczęły się problem. Ale nie mogę powiedzieć, czy tam tkwi przyczyna, bo na tym się nie znam.

ja propnuje szybki format :slight_smile: a na przyszłość nie kasuj tego czego nie jestes pewien :slight_smile:

Co to znaczy szybki format? Defragmentacja dysku?

nie, format całkowity czyli kasujesz wszystko z partycji systemowej © ale to jest ostateczność potem instalujesz win od nowa i po sprawie…

Ja mam jeszcze ciekawszą sytuację.

Od momentu jak pojawiła się wersja V6 windowsupdate, nic nie mogę tam zrobić. Jakakolwiek próba ściągnięcia łat kończy się u mnie zrzutem pamięci i restartem. Ma ktoś taki problem?

P.S. Problem dotyczy WinXP Prof.

fakt ja tez mam XP i no problem - to moze sciagaj łaty recznie np. http://xp.net.pl/ a nie przez Microsoft Update

Piszesz, że to ostateczność. Czyli co najlepiej zrobić wcześniej?

włozyc płytę instalacyjną z windowsem i sformatować dysk, wszystko wgrać od nowa

Czy konieczna będzie również ponowna instalcja pozostałych programów (np. Corel, InDesign, Adobe itp.)?

Jeśli sformatujesz partycję systemową (Najczęściej C: ) to usuną się wszystkie dane, które tam się znajdowały, co logicznym jest, że jeśli te programy masz tam zainstalowane, znikną.

jak zrobisz format to nie masz nic na dysku i od poczatku nalezy instalowac wszystkie programy jakie miałes zainstalowane.

Czyli mająć coś “od kolegi” nie mógłbym tego ponownie zainstalować? Czy jest inny sposób, żeby przywrócić certyfikaty lub rozwiązać problem, bo tak naprawdę nie wiem, co jest przyczyną, że nie mogę połączyć się z witryną Windows Update?

Mógłbyś i musiałbyś ponownie zainstalować