Service Pack, komputer cały czas się resetuje

Witam. Od dość dawna mam problem z tym że komputer (XP) mi się resetuje gdy do włączam. Włącza, wyłącza i tak w kółko. W trybie alarmowym i żadnym innym też nie rusza, więc zamierzam zainstalować go z płyty jeszcze raz. Tylko nie pamiętam wersji Service Packa. Można ją sprawdzić w biosie, czy gdzieś bez potrzeby logowania się ? Jeśli macie może jakieś wskazówki dot. naprawy to walcie śmiało :slight_smile:

Hej,

montecyk , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Swoją drogą SP nie ma nic do BIOS’a - to po prostu zestaw poprawek dla systemu operacyjnego.

Pozdrawiam,

Co mogę w tej sytuacji zrobić ?

Na płycie od Microsoftu pisze dokładnie, jaki ma service pack.

211443.jpg

Czy coś nagrałeś i nie wiesz nawet co?

Komputer był kupiony z wgranym już windowsem

Piszesz jasno:

Zainstalować go z płyty jeszcze raz - to znaczy, że poprzednio zainstalować system.

Rozumiem, że przypadkiem naklejka COA też się zdarła i że Ty nawet nie masz klucza i nie wiesz, z jakim service packiem. Bo jest także podany nr produktu i po nim można w necie wyszukać, jaki to dokładnie system. No bo skąd - nawet nie masz dostępu do danych na dysku.